lichna-drama.com Форуми lichna-drama.com
Вестник "Лична драма"

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Любими книги
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    lichna-drama.com Форуми -> Хоби
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
shokolaD`laaD

МнениеПуснато на: Сря Май 19, 2010 4:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Пак чета Арчибалд Кронин - "Джоб,пълен с ръж".Преди това "Цитаделата".Сега като свърша Кронин,съм си взела "Харем".Някой да я е чел,да ми каже отзиви?
tita757

Местожителство: зоопарка

МнениеПуснато на: Чет Юни 10, 2010 1:25 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Българина май не обича много да чете книги? Защо така? Има книги които всеки човек трябва да прочете.Новият ми метод за възпитание на сина ми,е да му давам да чете книги.Сега чете "Чичо Томовата колиба" Cool Нарочно му я дадох да я чете,с възпитателна цел,относно някои негови изказвания за различната боя на кожата! Беше съкрушен и засрамен! А има и книги,които трябва да порастнеш малко повече за да ги разбереш.И как расте този народ,като не чете книги?

Ален Делон

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
r_power

Местожителство: България

МнениеПуснато на: Нед Юни 20, 2010 6:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Клифърд Саймък - Пришълци от никъде.
Марк Смит и Джейми Томпсън - Узурпатор.
Стийв Джаксън - Звездолетът Скитник.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
veseli4ka

МнениеПуснато на: Пет Окт 29, 2010 2:32 am    Заглавие: Отговорете с цитат

признавам си че не съм чела голяма част от ученическите книги... обичах да чета и то много и все още си чета книги, но свързани ли са с училище- не ме търси :) обичам да чета всякакви стилове: философски и психологически, криминалета и трилъри, фентъзи, любовни романи, мистични...
1.Любимите ми книги са:
2.Дан Браун - Цифрова крепост
3.Дейвид Едингс - поредицата Белгариада
4.Стефани Майер - сагата Здрач
5.Хю Лори - Търговецът на оръжие
6.Джон Нанс - Часовникът на Пандора & Полет 6
7.Робърт Лъдлъм - Протоколът Стигма
8.Бернар Вербер - Танатонавтите
9.Бети Махмуди - Не без дъщеря ми
10.Джейн Фийдър - Брачно предложение

това е моята класация за 10-те най :)
Върнете се в началото
magdalenas

Местожителство: България

МнениеПуснато на: Пет Окт 29, 2010 9:58 am    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз нямам на идея как расте този народ, след като на чете книги... ограничен само в собственото си ежедневие и битовизми.
Аз имам този навик от детските си години и не съжалявам. И колкото повече книги изчетох, толкова и по-критична станах към тях. Може и защото с израстването ми се е затвърдила определена ценностна система.
По тази логика се сещам за друго - четеш, ама въпросът е какво. Книги много, но на едно дете трябва да има някой, който да го насочва горе-долу каква литература да чете. Не е въпросът кое заглавие точно, а горе долу типа написано.
И наистина има книги, които трябва да пораснеш малко повече, че да ги разбереш, поне при мен се е случвало истинското осмисляне на една книга да стане на по-късен етап.
zai4e_kate

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Апр 22, 2011 7:26 am    Заглавие: Отговорете с цитат

аз чета предимно фентъзи
намерих една поредица "реликвите на смъртните" много интересна и ненатоварваща Smile току що прочетох ,че ще има и 4 книга и просто нямаше как да не се зарадвам и да не го споделя с вас Very Happy Very Happy Very Happy
nana

МнениеПуснато на: Пет Апр 22, 2011 3:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз харесвам фентъзи, Бараярският цикъл на Лоис Макмастър Бюджолд е много добър.

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Апр 22, 2011 9:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

nana написа:
И аз харесвам фентъзи, Бараярският цикъл на Лоис Макмастър Бюджолд е много добър.

има ли я в книжарниците,да не е някоя стара книга,че не съм я чувала ?
rossi998

МнениеПуснато на: Сря Апр 27, 2011 5:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Току-що си намерих в нета "Мъжете си падат по кучки" на Шери Аргоу - страхотна и много забавна Laughing
Върнете се в началото
nana

МнениеПуснато на: Сря Апр 27, 2011 9:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

zai4e_kate написа:
nana написа:

има ли я в книжарниците,да не е някоя стара книга,че не съм я чувала ?

Не знам за книжарниците, това е поредица от романи, жанрът е фентъзи и военна фантастика, писани са от 1990 до 2010г, не бих ги нарекла стари. Нещо като "Междузвездни войни", но по-добро, според мен. Ама то си е въпрос на вкус.

МнениеПуснато на: Пет Юни 17, 2011 11:17 am    Заглавие: Отговорете с цитат

"Да върнеш времето назад" на Александра Потър - оная вечер я прочетох на един дъх - ако си падате по чиклит Very Happy . Има я в читанка-та /аз там я четох/.
Върнете се в началото
shokolaD`laaD

МнениеПуснато на: Пет Юни 17, 2011 1:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Роси,за какво се разказваше бе,мисля че съм я чела,ама преди някоя и друга година.
А-а май се сетих.Не беше ли дето бащата на главната героиня получаваше инфаркт ли,и май после умираше...и как тя помагаше на майка си..нещо такова май.
rossi998

МнениеПуснато на: Пет Юни 17, 2011 2:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не, Шоки, това е друга история Wink Във въпросната книжка героинята се връща назад с 10 години и общува със старото си Аз, опитва се да го предпази от грешките, но не успява. Естествено, най-накрая осъзнава истинските си приоритети и намира Любовта. Стилът е много добър, езикът - ярък, динамично действие, наистина се чете на един дъх. Друго от Ал. Потър, което съм чела е "Внимавай какво си пожелаваш" и още една, но сега не си спомням заглавието Rolling Eyes
Върнете се в началото
shokolaD`laaD

МнениеПуснато на: Пет Юни 17, 2011 2:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А,Росче,объркала съм се значи...Аз и чиклити много чета.Гледам да ги редувам.Примерно Ана Каренина,после чиклит за разведряване Laughing Препоръчвам ти "Любовна академия" на Белинда Джоунс,много е свеж,както и "Мръсни номера преди закуска",ама не помня на кого беше. Very Happy
Сега чета няколко книги - тъкмо привършвам с "От любов към дъщеря ми" на Бети Махмуди (по истински случай,за практиката на бащите мюсюлмани,женени за християнки,да отвличат децата си в родните си страни).Едновременно чета и "Възлюбена" на Тони Морисън и "Отсам рая" на Скот Фицджералд.
Онзи ден си купих "Детство сред хората" на Максим Горки,ама да видим кога ще ми остане време за нея.
rossi998

МнениеПуснато на: Пет Юни 17, 2011 7:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Шоки, браво Exclamation Наистина четеш много. Правилно е да ги редуваш. Аз все търся разни леки или криминалета из нета или пък здравни и езотерика /предимно на руски/, когато съм в настроение за четене, разбира се Wink В момента чета "Течна дружба" на Иво Инджев, но то е повече от любопитство, не че се вълнувам много от тия неща Laughing Laughing Laughing
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    lichna-drama.com Форуми -> Хоби Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 4 от 6

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети