lichna-drama.com Форуми lichna-drama.com
Вестник "Лична драма"

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Градинарство и грижи за цветята
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6

Създайте нова тема   Напишете отговор    lichna-drama.com Форуми -> Хоби
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
tita757

Местожителство: зоопарка

МнениеПуснато на: Нед Юли 08, 2012 10:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Палмата ми почина...... Sad

Ален Делон

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
blackrose

МнениеПуснато на: Нед Юли 08, 2012 10:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

tita757 написа:
Палмата ми почина...... Sad

Защо така? Забравила си да я поливаш ли?

"Само изглежда, че всичко в живота се плаща с пари. В действителност всичко важно в живота се плаща с парченцa от душата."
Ошо
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tita757

МнениеПуснато на: Нед Юли 08, 2012 10:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не,поливах я,бърсах й листата с влажен парцал,но не можах да я задържа Confused

Ален Делон

Върнете се в началото
Frisian

МнениеПуснато на: Чет Сеп 20, 2012 2:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

tita757 написа:
А така Very Happy Ивче,аз бях питала вече,но отзвук няма:защо ми умира банановата палма? Какво иска за да живее? Поливам я нормално,не я излагам на слънце,и все пак умира Confused

Такъв ли е банана?
http://media.snimka.bg/9698/025650956.jpg?r=0
Същото бананче, като малко.
http://media.snimka.bg/s1/0207/026658157.jpg?r=0
Бананите, обичат много слънце и вода, възможна причина е да е умрял от загниване щом е на сянка.
Ако искаш напиши по-подробно, как го отглеждаш това бананче, ако пък имаш и снимка ще е най-добре.
Върнете се в началото
tita757

МнениеПуснато на: Чет Сеп 20, 2012 2:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Същия,но той умря Confused остана само саксията му.Ами той си вървеше добре,но зимата започна да получава кафяви петна по листата,и въпреки всичките ми грижи,преди няколко месеца банана ми загина Confused Не знам какво ги правя тези цветя,уж ги поливам редовно,на терасата ги изкарвам на слънце,и все пак не мога да ги отглеждам правилно.

Ален Делон

Върнете се в началото
Frisian

МнениеПуснато на: Чет Сеп 20, 2012 5:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ясно, късно е вече.
Иначе в повечето случаи водата и особено чинийката ако е пълна с вода, убива растенията в саксии. За да загинат от засушаване си трябва доста да изсъхнат, но пак зависи от растението, субстрата и т.н.
Върнете се в началото
wekadion

Местожителство: София, България

МнениеПуснато на: Съб Сеп 29, 2012 1:24 am    Заглавие: Отговорете с цитат

tita757 написа:
Същия,но той умря Confused остана само саксията му.Ами той си вървеше добре,но зимата започна да получава кафяви петна по листата,и въпреки всичките ми грижи,преди няколко месеца банана ми загина Confused Не знам какво ги правя тези цветя,уж ги поливам редовно,на терасата ги изкарвам на слънце,и все пак не мога да ги отглеждам правилно.

Ето ти нещо интересно за банановата палма, може да откриеш причината

http://www.zeleno.bg/bg/articles/198-bananova-palma-mariyana-georgieva.html
sladurana

МнениеПуснато на: Пон Апр 20, 2015 11:36 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Тази година реших смело да опитам и да реализирам една отдавашна моя идея свързана с растения. Реших че ще отглеждам подправки на терасата в сандъчета. Речено-сторено Smile. Купих си 2 бр. сандъчета, почва и семена. Да вметна с 0 опит съм с растенията. Посях си магданоз, чубрица, босилек, розмарин. Всичко това на едно място. Е не се получи, поникна магданоза и босилека само а впоследствие босилека изгни Sad Във втория съд сложих друг сорт магданоз, рукола и лук за пера. Там имам малко повече успех и с трите и за сега са живи. Но предвид неумението ми с растенията не смея да ги пипам и от лука и рукулата може би нищо няма да стане (магданоза вече заприлича на такъв). И понеже четох че копъра пуска дълбок корен за него купих отделна саксия (дълбока), но и той не върви. Поникана на места и стана висок и полегнал някак. Това не знам защо се получи така. Децата ми донесоха теменужка с корен и нея боднах на празното място при магданоза в първото съндъче , но и тя нещо не ми изглежда много свежа (не е умряла още) свекървата ги видя и според нея е виновна почвата в първото сандъче. Не уточних, че почва купувах два пъти от различни места, тъй като не знаех колко ще ми трябва и пъртвата не ми стигна доникъде. Та питам се сега от този полегнал копър ще стане ли нещо или да го махам и да посявам нови семена? Единствения ми успех за сега е с разсъд босилек и розмарин (впоследствие го купих и пресъдих в ново съндъче) живи са, но по тях е и тяхната си почва, така че не знам какво да очаквам. А държа най-много на босилека от цялата конфигурация, ползвам го за спасяване от комари лятото с алергично към тези гадини дете (поне знам че това действа) ми се налагаше до сега да търся някой да ми даде и ми се ще да оцелее Rolling Eyes
Върнете се в началото
tita757

МнениеПуснато на: Пон Апр 20, 2015 11:45 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз тази зима успях всичко да унищожа. Отново! С толкова труд възкресах палмата си и индришето, и ето- пак ги уморих. Уж ги поливам, грижа се за тях Rolling Eyes

Ален Делон

Върнете се в началото
sladurana

МнениеПуснато на: Пон Апр 20, 2015 11:53 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Мен от повече вода ме е страх, затова внимавам. Че опита ми с растенията на баща ми които поливах редовно преди години, едва ги спаси от влагата после и имам забрана от него да се занимавам с цветя, за тяхно добро Mr. Green
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    lichna-drama.com Форуми -> Хоби Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6
Страница 6 от 6

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети