lichna-drama.com Форуми lichna-drama.com
Вестник "Лична драма"

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

За Компютрите открито
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    lichna-drama.com Форуми -> Хоби
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
GiRL_In_FiRe

МнениеПуснато на: Сря Ное 10, 2010 1:27 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Хакерски Манифест

Още един е арестуван днес, пресата гърми:
"Тинейджър е арестуван заради компютърен криминален скандал";
"Хакер е арестуван след банкова фалшификация"
ПРОКЛЕТИ ДЕЦА. ТЕ ВСИЧКИ СИ ПРИЛИЧАТ
Поглеждали ли сте някога на техноразума на 50-те с очите на хакера?
Учудвали ли сте някога откъде той взимаше енергия, кои сили са го оформили, какво го е създало?
Аз съм хакер, влез в моя свят...
Моят свят започва с училището. Аз съм по-талантлив от повечето останали деца, глупостите, които ни учат, ме отегчават...
ПРОКЛЕТИ НЕУДАЧНИЦИ. ВСИЧКИ СИ ПРИЛИЧАТ.
Аз съм младеж в училище. Слушам учителите да обясняват за петнадесети път как да опростим дробта. Аз го разбирах. "Не, мис Смит, аз не ви показах моята работа. Аз я извърших на ум..."
ПРОКЛЕТО ДЕТЕ. ВЕРОЯТНО СИ Я ПРЕПИСАЛ. ТЕ ВСИЧКИ СИ ПРИЛИЧАТ.
Днес направих едно откритие. Открих компютъра. Почакай, за секунда, това е страшно. Той върши това което, аз искам. Ако сгреши, то е защото аз съм сгафил. Не защото той не ме харесва...
или се чуства заплашен от мене...
или мисли, че аз съм умно магаре
ПРОКЛЕТО ДЕТЕ. ВСИЧКО, КОЕТО ПРАВИ, Е ДА ИГРАЕ ИГРИЧКИ. ТЕ ВСИЧКИ СИ ПРИЛИЧАТ
И тогава то се случва ... врата е отворена към света ... препускащ през телефонната линия подобно на хероин през вените на наркоман, един електронен пулс е изстрелян, навън, убежището от всекидневната некомпетентност е намерено... пътят е открит.
"Това е то... това е, на което аз принадлежа..."
Аз познавам всеки един тук, даже никога да не съм го срещал, да не съм говорил с него и може никога да не го чуя отново... Аз ви познавам всички...
ПРОКЛЕТО ДЕТЕ. ЗАЕ ТЕЛЕФОННАТА ЛИНИЯ ОТНОВО. ТЕ ВСИЧКИ СИ ПРИЛИЧАТ.
Вие сте готови да заложите всичко, че ние сме еднакви...ние ядяхме бебешка храна в училище, когато бяхме гладни за пържола... Бяхме малтретирани от садистите и игнорирани от безразличните. Няколкото, които можеха нещо да ни научат откриваха желаещи ученици, но тези няколко са подобни на капки в пустинята.
Това е нашият свят сега....светът на електрона и комутатора, красотата на бодовете. Ние използваме съществуващите електроннни услуги, без да плащаме за това, което би било мръсна евтиния, ако не беше пуснато от алчни печелбари, и вие ни наричате престъпници. Ние изследваме ... и вие ни наричате престъпници. Ние съществуваме без цвят на кожата, без националност, без религия ... и вие ни наричате престъпници. Вие строите атомни бомби, вие воювате, вие убивате, мамите и ни лъжете и се опитвате да ни накарате да вярваме във всичко това за ваше добро и все още сме престъпници.
Да, аз съм престъпник. Моето престъпление е, че съм изключение. Моето престъпление е, че съм много по-умен от вас, което вие никога няма да ми простите.
Аз съм хакер и това е моят манифест. Вие може да унищожите моята индивидуалност, но не можете да ни спрете всички нас - въпреки всичко. Ние всички си приличаме - ние сме хакери.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
LITA

МнениеПуснато на: Нед Яну 09, 2011 12:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Моля за съвет Crying or Very sad вчера моя съпруг ме изненада с подарък, нов лаптоп Very Happy сега се чудя как да си прехвърля информацията от стария в новия по най-лесен начин Confused имам доста книги и картини и други неща. Преди малко реших да си изпратя снимки и картини от скайпа на единия до скайпа на друтия, АМА ДРЪЖКИто акъл се иска. Освен да си направя втори скайп ли какво Wink или да занимая моя мъж да ми купира всичко Question
Върнете се в началото
shokolaD`laaD

МнениеПуснато на: Нед Яну 09, 2011 12:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Най-добре с флашка Wink
nana

МнениеПуснато на: Нед Яну 09, 2011 9:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ми по-леките неща като книги, снимки, документи през пощата, а пък програми, филми и т.н можеш да си ги дръпнеш наново. То едва ли има смисъл, де.

МнениеПуснато на: Пон Яну 10, 2011 12:27 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря ви момичета, стана с флашката Very Happy
Върнете се в началото
shokolaD`laaD

МнениеПуснато на: Пон Яну 10, 2011 1:13 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Хайде,почерпи сега за новата придобивка Very Happy
LITA

МнениеПуснато на: Пон Яну 10, 2011 2:20 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Поръчайте си кой каквото иска, редете масата kiss аз ще мина да оправя сметката Laughing
Върнете се в началото
AgonyScream

МнениеПуснато на: Сря Май 30, 2012 7:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

За компютрите открито, вика Very Happy Прощавай, срамувах се , че имам компютър
rossi998

МнениеПуснато на: Пон Авг 12, 2013 8:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Правила за безопасност в социалните мрежи

Ако сте любител на Facebook и други от многобройните социални мрежи, трябва предварително да се погрижите за безопасността на личната си страница. Публикациите на информация от Ваше име са най-малкият проблем. Големият е кражбата и използването на личните Ви данни – номер на телефона, адрес на пощенската кутия, име, снимки. Днес много често и сайтовете за електронни разплащания са свързани с телефонния Ви номер и номера на кредитната/дебитната Ви карта, което може да ви коства огромни финансови загуби.

Тези прости правила, които Ви предлагаме не могат да Ви гарантират стопроцентова защита, но със сигурност биха затруднили виртуалните крадци, тъй като са изведени набаза тъжния опит на жертвите на кибермошениците.
а
Правило 1. Използвайте надеждна парола – тя трябва да бъде не по-кратка от 8 символа и да е съставена от главни и малки букви, цифри и символи. Може да използвате и някоя от специалните програми, които генерират и правят проверка на пароли.
Не използвайте като парола името на домашния си любимец, имената на най-добрите си приятели и т.н. – Вашите приятели също ги знаят и може да се възползват от това.
Не използвайте една и съща парола на различните сайтове – паролата трябва да бъде уникална за всеки.
Записвайте ги – да, точно така – записвайте ги в бележник, който съхранявайте на сигурно място.
Храна за размисъл дава фактът, че още през 2011 г. Във Facebook са регистрирани 600 хиляди опита за разбиване на чужди профили от ежедневния над 1 милиард влизания.

Правило 2. Обръщайте внимание на линковете, по които кликате, контролирайте дали правилно е изписан URL на социалната мрежа. Днес в Интернет има хиляди клонинги на Facebook и други социални мрежи, които се различават само по една буква в адреса на домейна, например faceboook.com.
Такива сайтове се занимават със злоумишлен фишинг. Те изискват въвеждането на логин и парола, запомнят ги, а след това Ви препращат към оригиналния сайт.
Затова по възможност въвеждайте ръчно адреса на мрежата или го ползвайте от отметките на Вашия браузър.

Правило 3. По възможност използвайте зашифрован протокол HTTPS, особено ако използвате необезопасена връзка с Интернет. Бъдете внимателни – ако адресът на сайта не започва с https://, но Ви иска логин и парола, когато сте свързани с общодостъпна Wi-Fi-мрежа.

Правило 4. Включете двустепенна авторизация. Това изисква при влизане в мрежата освен логин и парола, и PIN-код. Може да Ви се стори малко неудобно, но по този начин акаунтът Ви е в безопасност, дори и ако хакерите разбият кутията и научат паролата Ви.

Правило 5. Никога не публикувайте информация, която не Бихте желали да стане публична. Колкото и банално да звучи, всеки потребител може да разпечата или да съхрани на своя компютър фотографии, видео, контролни данни и други оставени от Вас сведения.

Правило 6. Контролирайте информацията за себе си, която записвате. Обикновено хакерите действат по следния начин: щракат по линка за забравена парола на страницата за влизане в акаунта. При това системата предлага за възстановяване на старата или за създаване на нова парола да се отговори на таен въпрос. Обикновено той е – дата на раждане, име на домашен любимец, моминско име на майка Ви и т.н., а отговорите на тези въпроси лесно могат да бъдат открити при преглед на публикуваната от Вас информация на Вашата страница.

Правило 7. Не разрешавайте на социалната мрежа да сканира книгата с адреси на пощенската Ви кутия. При регистрация в нова социална мрежа Вие можете да получ1ите предложение да въведете адреса и паролата на електронната си поща, за да разберете дали има в тази мрежа потребители, с които вече поддържате контакт чрез електронна поща. Използвайки тези данни, сайтът може да изпраща електронни съобщения /например, покани за присъединяване към мрежата от ваше име/ на всички адресати от електронната Ви поща. Социалните мрежи са длъжни да уточнят за какво ще бъдат използвани тези адреси, но често не го правят.

Правило 8. Не добавяйте в „Приятели” хора, които не познавате, оставете ги като „Абонати”. Често зад снимката на красиво момиче или момче се крие хакер, който лесно ще разбере информацията, предназначена за приятелите.

Правило 9. Бъдете внимателни при установяването на приложения или допълнения към социалните мрежи. Много от тях разрешават качването на странични допълнения, които разширяват възможностите на личната Ви страница. Много често тези приложения се използват за кражба на личните Ви данни, затова и към тяхното инсталиране трябва да се отнасяте с нужната предпазливост, както към безплатните програми, които качвате от Интернет.

Правило 10. Не се регистрирайте в социални мрежи, които не мислите да ползвате активно. Много хора се поддават на моментна прищявка, регистрират се, но след няколко съобщения, зарязват страницата си. Хората идват и си отиват, но данните им остават в Паяжината завинаги.

Източник
Върнете се в началото
rossi998

МнениеПуснато на: Чет Авг 15, 2013 9:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Днес открих една малка хитра програма, която е тъкмо за влюбени в компа /като мен/. Според настройките Ви кара да се откъснете за кратко време от компютъра и да се раздвижите. Преди блокирането винаги излиза надпис.
Можете да я свалите от официалния сайт.
Върнете се в началото
rossi998

МнениеПуснато на: Нед Авг 18, 2013 11:43 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Забавна колекция от над 200 звука. Приложението си измислете сами.
Върнете се в началото
LITA

МнениеПуснато на: Съб Юни 21, 2014 12:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Сигурно ще ви прозвучи параноично, но нещо ми се случи миналата вечер. Лаптопа ми беше неизключен а само затворен, късно вечерта го отворих и малко след това се появи съобщение , изписано в правоъгълник че в IP има включен втори компютър. Вярно че лаптопа на мъжът ми и моя са на един адрес но неговия беше изключен от мрежата. Камерата ми просветна и угасна сама, без да съм я влючвала. Веднага изключих компютъра и после отново го включих. Мина ми през мисълта че някой ме наблюдава от камерата може би. Сложих една лепка отгоре и. Та мисълта ми е, възможно ли е да ни наблюдава някой от камерата на компютъра.
Не ми се смейте , моля ви , но това не ми излиза от главата. Най вероятно ви звучи глупаво, но търся отговор.
Върнете се в началото
tita757

Местожителство: зоопарка

МнениеПуснато на: Съб Юни 21, 2014 1:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Та мисълта ми е, възможно ли е да ни наблюдава някой от камерата на компютъра.

Много не разбирам от техника, но мисля, че ако не си дала достъп, няма да могат Rolling Eyes

Ален Делон

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
oll korrekt
Гост

МнениеПуснато на: Съб Юни 21, 2014 1:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Разбирам от техника и гарантирам, че е повече от възможно Wink Нищо чудно и да не си внушаваш Neutral
Върнете се в началото
tita757

Местожителство: зоопарка

МнениеПуснато на: Съб Юни 21, 2014 1:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И как се случва това? Примерно ако не си дал достъп, не си включил скайп, как става?

Ален Делон

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    lichna-drama.com Форуми -> Хоби Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 4 от 5

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети