lichna-drama.com Форуми lichna-drama.com
Вестник "Лична драма"

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

лечение със билки
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    lichna-drama.com Форуми -> Хоби
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
tita757

Местожителство: зоопарка

МнениеПуснато на: Съб Авг 22, 2015 9:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
В болницата една тетка гръмогласно обясняваше ккак си смъкнала захарта с канела на друга и как преминаването на инсулин било едва ли не смърт

Оф, с тази канела какво ли не церят. Вярно, че смъква, но малко, и то при 2 тип диабет. В началото и на мен ми я смъкваше, но съчетано с диета и много движение. После вече не ми помагаше. Майка пи какви ли не дивотии, като започнеш годжи бери(толкова рекламирано) и свършиш до листа от глухарче. Няма файда, сестро Smile

Ален Делон

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
rossi998

МнениеПуснато на: Съб Авг 22, 2015 9:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Twisted Evil

Последната промяна е направена от rossi998 на Нед Окт 25, 2015 10:07 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tita757

МнениеПуснато на: Сря Сеп 02, 2015 11:51 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Подводните камъни на народните рецепти

Много хора не желаят да се “тровят” с лекарства и използват само т.нар. народни средства. Но такова “лечение” всъщност е абсолютно нелепо. Отказвайки се от лекарствените средства и лекарите, тези хора вярват на всякакви вестници, брошури и лечители, като забравят, че народните рецепти не само не са подходящи за всеки, но и “провереното от времето” средство може да се окаже просто измислица на някой журналист или “лечител”.

Кой е готов да седне върху нагрята върху огън керемида, за да се избави от цистита? Тази “рецепта” е взета от популярен вестник с медицинска насоченост, а всеки, който е изпробвал този начин на “лечение”, ще потвърди, че той няма желания ефект.

Друга честа препоръка е за прочистването на организма от шлаката. “Искате ли да почувствате лекота в тялото и мислите, да почувствате “второто си дишане”, да се избавите от болестите и да се подмладите с няколко години, да повишите работоспособността си...?” Разбира се, кой не би искал...
Някои такива съвети обаче не само няма да помогнат, а и сериозно ще навредят. Човешкият организъм е сложна система, в която са включени и механизмите на самопочистване. Всяка външна намеса в тази система с цел “прочистване” може да се сравни с поправянето на електронен микроскоп с брадва.

Например според разпространения “метод” за прочистване на черния дроб, трябва да смесите 6 чаши зехтин (по 50 мл) и 6 лимона, а след това всеки ден да изпивате по една чаша и за изяждате по 1 лимон.

Нашият съвет е изобщо да не пробвате. Вероятно още след втората порция ще започнете да повръщате, а ако изпълните съвета докрай, изгарянето на лигавицата на стомаха ви е гарантирано – 6 лимона са твърде голямо количество киселина.

Лекарите не отричат необходимостта от прочистване на организма. При някои заболявания то е особено необходимо, за да се облекчи състоянието на пациента. Но всяка процедура - клизма, слабително или специална медицинска процедура, трябва да се назначи само от лекар, който точно е определил вашия проблем.

Лекарите не препоръчват и гладуването като начин за прочистване. При пълното гладуване особено опасни са 3-то, 4-то и 5-то денонощие, когато започват да се изгарят мазнините и да се освобождават токсините, които чрез кръвта могат да натровят целия организъм.

Всеки един “народен съвет” трябва да се обмисли внимателно. Ето например съвет за избавяне от брадавици: “Вземете оцетна есенция и с пипета капнете върху брадавицата”. Кой обикновено страда от брадавици? Децата и подрастващите. Пипетата дава капка до 1 см, така че не се съмнявайте, че оцетната есенция ще осигури химическото изгаряне на кожата.

Народните средства, разбира се, не са придружени от инструкции за противопоказания, но това съвсем не означава че са безопасни и подходящи за всички. Сокът от ряпа например е полезен за обмяната на веществата и при запек. Но той не трябва да се употребява от тези, които страдат от възпалителни заболявания на стомаха, червата, бъбреците и черния дроб.

Преди да започнете лечение с народни средства най-добре се посъветвайте с лекар. Освен откровено вредните, някои от народните рецепти са вече твърде остарели и не са подходящи за човека на 21 век. Нашите предци са живеели в други условия. Съвременният човешки организъм е отслабен от редица фактори - лошата екология, стреса и непълноценното хранене. И дори резултатът от старата изпитана рецепта може да се окаже непредсказуем.(а)

zdrave.bg

Ален Делон

Върнете се в началото
tita757

МнениеПуснато на: Пон Окт 12, 2015 2:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Кажете мнение за тази рецепта Rolling Eyes Дали ще имам чисти бели дробове Rolling Eyes

Цитат:
Пречистете белите си дробове за 3 дни

Много хора никога не са палили цигара и все пак имат проблеми с белите дробове,
докато други пушат по 45 години, а белите дробове все функционират добре...
всичко зависи от човека, а ние ще ви предложим няколко съвета с помощта на които
можете да очистите белите си дробове в рамките на три дни.

Два дни преди да започнете процеса на детоксикация , необходимо е да се премахнете всички млечни продукти от употреба. Тялото трябва да се освободи от токсините на млечните продукти преди началото на прочистването на белите дробове.
- Изпийте чаша билков чай преди лягане преди първия ден на режима.

Това освобождава токсините в червата.
- Изцедете и изпийте два лимони в 300мл вода преди закуска.
- Пиете 300мл сок от грейпфрут. Ако не ви харесва вкуса можете да замените със сок
от ананас. Тези сокове съдържат естествени антиоксиданти , които подобряват
системата за дишане.
- Пиете 300мл чист сок от моркови между закуската и обяда. Сокът от моркови ще ви
помогне да алкализирате кръвта през трите дни на прочистването.
- Трябва да пиете 400мл сок богат на калий по време на обяда. Калият действа като
тоник за почистване.
Преди лягане направете 400мл сок от червена
боровинка. Тя ще ви помогне в борбата срещу бактерии в
белите дробове, които могат да причинят инфекции.
- Грижи за тялото и упражнения
- Горещи вана от 20 минути всеки ден ще позволи на
тялото чрез изпотяване да изхвърли колкото се може
повече токсини.
- Сложете 5 до 10 капки евкалипт в съд с вряла вода. Застанете над съда и поставете чиста кърпа над главата. Вдишвайте изпаренията.

Ален Делон

Върнете се в началото
rossi998

МнениеПуснато на: Пон Окт 12, 2015 3:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не зна

Последната промяна е направена от rossi998 на Нед Окт 25, 2015 10:07 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
tita757

МнениеПуснато на: Пон Окт 12, 2015 5:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Е, щом на теб то допада-почвам.А рецепта за хрян има ли?

Ален Делон

Върнете се в началото
rossi998

МнениеПуснато на: Пон Окт 12, 2015 9:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Very Happy

Последната промяна е направена от rossi998 на Нед Окт 25, 2015 10:08 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
LeadeR

МнениеПуснато на: Пон Окт 12, 2015 10:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

За това с меда съм съгласна, но как да го захаросам се пита в задачата Smile
Върнете се в началото
tita757

МнениеПуснато на: Вто Окт 13, 2015 8:52 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Черната ряпа с мед съм я пробвала, не мога да дам добри отзиви. Всъщност, знаете ли, почти всичко е някаква реклама ли, не знам какво точно. Много рецепти в нета, много билки, но не на всеки помагат. По едно време много рекламираха мурсалският чай. Сигурно съм изпила 100 литра чай- без ефект. После зърната на черният бъз-същата работа.

Ален Делон

Върнете се в началото
rossi998

МнениеПуснато на: Вто Окт 13, 2015 1:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

[quote:roll:

Последната промяна е направена от rossi998 на Нед Окт 25, 2015 10:10 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
rossi998

МнениеПуснато на: Вто Окт 13, 2015 2:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

...

Последната промяна е направена от rossi998 на Нед Окт 25, 2015 10:10 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
tita757

МнениеПуснато на: Сря Окт 14, 2015 1:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Росе, дай друг линк, че не се отваря този.

Ален Делон

Върнете се в началото
rossi998

МнениеПуснато на: Сря Окт 14, 2015 3:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Сигу

Последната промяна е направена от rossi998 на Нед Окт 25, 2015 10:11 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
LeadeR

МнениеПуснато на: Пет Окт 16, 2015 11:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Това го намерих някъде из нета вчера, но не помня точно къде. Дават го срещу кашлица, бронхит, чистело дроба. Видя ми се вкусно и си го запазих Smile

2 средно узрели банана
2 лъжички мед
400 мл гореща вода

Бананите се намачкват хубаво, прибавя се горещата вода и се бърка, след това се прибавя и медът. Може да се прецеди, а може и така. Хапва се топло, по няколко лъжички 4 пъти на ден. Папкайте, да сте ми здравички и да ви е сладко Smile
Върнете се в началото
tita757

МнениеПуснато на: Съб Окт 17, 2015 11:32 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Карамел, това е много сладка рецепта Very Happy И приятна бих казала.

Ален Делон

Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    lichna-drama.com Форуми -> Хоби Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 5 от 6

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети