lichna-drama.com Форуми lichna-drama.com
Вестник "Лична драма"

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

На лафче и минути за забава
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 24, 25, 26, 27, 28  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    lichna-drama.com Форуми -> Говорилня
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Rusalka

МнениеПуснато на: Пет Дек 08, 2017 11:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте! Smile
Честит празник на всички бивши и настоящи студенти! happy
Аз днес се наведох на едни мисли. Как някои хора са тотално отвикнали от добро отношение. Сега ще разкажа по-подробно.
В новата ми работа някои дни се включва демонтиране/монтиране на част от машината за печене на рибни кюфтета. Научиха ме. Аз ключ не бях държала в ръцете си, само малка отвертка като развивам батериите от играчките на децата. Laughing Ама човек се научава на всичко. Та онзи ден трябваше да демонтирам следобяд, след като свърших работата/плана за деня. Като почнах да демонтирам, трябваше да смъкна една част надолу, да я освободя, там където се пълни тестото. И това нещо е желязно и тежко и пълно до половината с тесто, което и то тежи, и по принцип можех да извикам някой мъж специално за този момент, да ми го смъкне. Ама реших да се правя на мъж/нещо, което почти никога не ми се е получавало/ и да го смъкна сама. И това беше голяма глупост. Това нещо падна, не го удържах, и ми прескрипа пръста на желязната количка под него. Успях бързо да го издърпам, но все пак го прескрипа. После си смъкнах 2та чифта ръкавици, и видях как яко тече кръв от пръста ми. Слава Богу, просто рана, но дълбока, кърви дълго, почти цяла вечер. И пръстът е малко син. Та мернах производствения шеф, и го питах къде има лепенки. Той ме заведе и сам ми сложи лепенка. Аз като малките деца изпадам в шок при вида на кръв- била тя моя или чужда. Пред него се държах що годе, той ме пита имам ли нужда от помощ, аз казах- не. Отидох сложих си ръкавиците и си демонтирах машината докрай. После дойде една колежка и пред нея не се сдържах и избухнах в плач, още бях в шок, после се овладях. След това взех да чистя и криво ляво си довърших смяната. Вечерта вкъщи видях, че раната е дълбока. Мъжът ми даже ме караше да ходя в спешното да ми я шият, с 2 шева каза, ще я зашият, ама при мисълта, че ще ми мине цялата вечер в спешното и се отказах, и не отидох. На другия ден, в четвъртък, бях сложена в консервното, така беше по план, още преди инцидента. Мен ме редуват, не съм постоянно на кюфтетата. Но в петък пак трябваше да съм на кюфтетата. Там е тежко, постоянно се сипва тесто или се бърка в горещото олио/ с ръкавици, ама пак пари/. Затова като се разминавах с производствения шеф, който е един поляк Бардош, около 40така, му казах, ако може в петък да не съм на кюфтетата, щото раната ми е дълбока и да не се отвори пак и да стане по-сериозно. И той каза-добре. После дойде по едно време при мен и ми каза, че ще съм на рибените топки, те се варят във вода и се сипват с ръце в едни кутийки. И днес сутринта, тъй бях доволна, че не съм на пекарната, а тя си е по принцип гърчава и трудоемка машина, все си иска своето, и без да е контузен човек, че реших да му благодаря. Като го видях и му казах "Вчера забравих да ти благодаря, че ми смени мястото." И той така изведнъж се обърна към мен и доста продължително ме загледа. Нищо не каза. Аз също го гледах право в очите и не си отместих погледа. Стана ми интересно. Защо така ме изгледа? Имам 2 хипотези. 1. Гледаше ме, защото се чудеше дали не го свалям нещо. Той е висок, симпатичен мъж и съм забелязала, че доста от колежките го свалят. Нямам представа какво е семейното му положение. В тази работа всеки е за всеки. Никаква колегиалност. Никакво споделяне. Има колежки, които очевидно имат проблем с комуникацията. 2. Чудеше се дали нещо не си правя ташак с него. Може би съм създала впечатление за сърказъм, защото някой път съм си позволявала "остроумни" коментари. Някои хора са толкова отвикнали от учтивостта и от това някой да им благодари, че го възприемат със съмнение. Защо тя ми благодари? Сигурно пак ще иска нещо от мен? Или пък ме сваля?
Но пък аз не съм такъв човек, не мога да не благодаря, когато видя, че някой си е направил труда да постави моя въпрос на разглеждане, когато се е определял плана кой къде ще стои. А като във всички малки предприятия си има фръцли, които където и да ги сложат все са недоволни, мен ако питаш, аз ако съм един шеф ще кажа така, както казваше един мой бивш шеф в Бг на такива фръцли. "Ей там е вратата. Отвън пред вратата на фабриката стои опашка и чака за твоето място. Като не ти харесва, си тръгвай." Но аз подчертах 1-2 пъти на производствения, на поляка, че не ми е проблем машината и че става въпрос само за петъка, да ми заздравее пръстът. Но той ми каза и че другата седмица ще съм на консервите. Идеалка, ще си отдъхна. Smile
Маги, извинявай, писах писах, а по въпроса ти за работа в Норвегия, пропуснах. Явно още съм болна. Сега си допълвам поста.
Успех с работата, когато и да стане! Норвегия има крещяща нужда от добри фризьори, какъвто не се съмнявам, че си ти! Косата е може би единственото нещо, което норвежките си поддържат, междувпрочем. Laughing
Въпреки всичкото негативно, което съм избълвала през годините за Норвегия, не съжалявам за 8те си години тук. Не зная дали ще се развиеш в кариерата ако дойдеш тук, не всички успяват и не бих могла да кажа за никого дали ще успее... Но за себе си мога да кажа, че се развих още повече личностно и духовно тук. Е, не напоследно място, постигнала съм и някои материални успехи. Научих се на някои християнски добродетели, като например търпение и смирение. Научих се по-малко да говоря, или поне като не ме питат Laughing , и повече да наблюдавам хората. Но не си представям да живея още много години тук. Хубава страна е...в някои отношения, но за мен лимитът е 10 години...После вече много втръсва. Smile Или поне на авантюристични, емоционални, екстровертни личности като мен. Smile А иначе много неща са като в Бг и даже по-зле, простаци и селяния...колкото искаш. Това последното -да не се настройваш много оптимистично. Laughing

Последната промяна е направена от Rusalka на Нед Дек 31, 2017 3:02 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tita757

Местожителство: зоопарка

МнениеПуснато на: Нед Дек 10, 2017 9:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Много неприятен инцидент Confused Честно, изтръпнах, защото и аз като теб ми става лошо от кръвта. Към твоите предположения бих допълнила още едно - не е свикнал да му благодарят. Как мислиш?

Дано повече няма трудови инциденти.

Ален Делон

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Rusalka

МнениеПуснато на: Вто Дек 12, 2017 3:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте! Very Happy
Вече минава. Ще внимавам вече. Smile
Да, Тита, то като се замисля наистина малко хора благодарят. Вообще тук ми прави впечатление, че повечето хора са си направо неучтиви. И не само от норвежците, ами и чужденците. Явно свикват покрай норвежците и те да си спестят поздрава, или благодарността...Жалко. На мен така общуването ми се изпразва със смисъл, ама какво да направиш. Явно обществото натам върви.
Откакто взех да работя в колектив, последните ми работи са все такива, и забелязвам как някои хора имат очевидни проблеми с общуването. Сякаш последните години тези проблеми се изострят при някои хора. Някои идват на работа, нито поздравяват, нито нищо. Застават си на мястото... като роботи. Няма да разменят реплика, няма да кажат нещо. Е, вярно е, дошли са на работа да работят, не да си приказват, ама чак пък толкова. Не знам, за мен е пълна темерутщина това. Confused
Аз днес си взех почивен ден. Нали ходих в църквата, 5годишните имаха предколедно представление, но всички деца от градината бяха там. Беше хубаво. Нищо, че както и предполагах, учителят ми не дойде. Даже и майка му я нямаше/жена му няма смисъл да я споменавам, тя рядко се явява в "обществото" вообще/. Жалко, дъщеря му беше от 2те 4ригодишни, които запалиха по една свещ-за 2та адвента. Направих и снимка даже, ама е малко в страни/в профил. Кирил беше много хубав Йосиф, малко отегчен Laughing , щото имаше само една реплика, да каже "Благодаря" като даваха подаръци на него и Мария. Иначе пяха няколко коледни песнички, браво на градината, много песни са ги научили. Аз още уикенда, предния, му ги пусках по ютуб пробно и забелязах, че ги знае целите като мелодия и текст.
Darma

МнениеПуснато на: Съб Дек 16, 2017 2:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте от мразовита Чехия! Smile
Имам още седмица тук и се връщам в БългарийкаSmile))
Желая ви щастливо посрещане на предстоящите празници и една Нова година, пълна с радост и нови постижения на всички фронтове! Wink

ПС Русалче, бъди мацка. Юуркай мъжете и си свиркай :-*
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rusalka

МнениеПуснато на: Нед Дек 17, 2017 2:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Дарма, благодаря! Дано и за теб е хубава и успешна новата 2018 година и ти донесе много щастливи мигове!
Чехия, страхотно! Весело изкарване на празниците и на теб! happy kiss
Да, не си давам зор вече. В петък като трябваше да демонтирам отидох при поляка и му викам да ми прати някой мъж да смъкне надолу кутията и той дойде сам лично и ми я смъкна. После си довърших останалата работа сама.
А после като щях да мия на маркуча му изскочи накрайника. И аз пак отидох при него и му казах да го сложи, а той с цялата си наглост ми връчи един ключ, и нищо не каза. Аз обаче отидох към маркуча и видях един техник/норвежец/, че тъкмо минаваше, явно се мотаеше, бутнах му ключа и го питах дали може да ми сложи накрайника. Да, разбира се, намести го. Smile Ми тъй, той като не ще, има и други... Laughing
Пък вчера ходих да чистя църквата в съседното градче и после се завъртях в църквата в нашето, да оставя мръсните парцали, да не ми се мотаят из колата. Като излязох от църквата и видях, че червения трактор/има и гребло отпред/ рине снега в двора на къщата на свещеника, той живее до църквата. Знаех, кой може да рине там с такъв трактор, учителят ми. На паркинга на църквата впрочем не беше изринато, но колата ми/крайслер вояжер/ е висока и проходима, та не видях зор с измъкването през снега. Но го видях, че почти спря да копае като ме видя и докато минавах с колата се беше извъртял целият назад, че да ме гледа докато минавам. Laughing Аз бързах, и не го загледах много, та минах с мръсна газ през снега и даже не му махнах. Smile
Rusalka

МнениеПуснато на: Съб Дек 23, 2017 12:11 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте! Very Happy
Аз хич не съм на Коледна вълна още. Гледам, че и форумът много не е. Няма празнична тема..., нищо. Много работих тази година, и сега само 4 дена ще почивам и после пак работа. Хич не мога да се изключа... Имам само коледен педикюр, маникюр нали не ми разрешават.
Маги, kiss много хубав дълъг пост "в каква беше 2017 год за вас".
При мен нищо особено интересно. С работата във фабриката се върнах 12 год назад, като работех в бг селска фабрика...ех...Направо се подмладих. happy
Напоследък ми се струва, че полякът-производствения шеф, ме заглежда. Всеки път го прави скришом, но го хващам, че като тръгне- се обръща да види дали го гледам, хаха, много смешно. Даже някои от другите работници чувам, че го бъзикат. Вчера изгони за 5 мин един норвежец-младеж, от линията, да иде да си сложи едно такова като марля на брадата, щото не се беше обръснал. И през това време докато го нямаше, седна на неговото място, точно срещу мен. И по едно време го хванах, че ме зяпна, но като го погледнах - си отклони погледа. Прави го много по-различно от учителя ми, примерно, много скришом го прави, учителят ми го правеше и продължава да го прави много очевадно, на моменти имах чувството, че всички ни гледат/когато учителят ми ме гледаше или ме хващаше за ръката/. А полякът, въпреки че всячески избягва да има досег с мен, имам чувството, че някои колеги, нарочно го бъзикат, сякаш да го дразнят, а мен честно казано ми е все тая...Аз повод за сплетни не съм дала, тъй че някой и да се бъзика- аз съм чиста. Smile
tita757

МнениеПуснато на: Съб Дек 23, 2017 4:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Може да те харесва, какво чудно има Smile Ти си симпатяга.

Ален Делон

Върнете се в началото
Rusalka

МнениеПуснато на: Съб Дек 23, 2017 11:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мерси, Тита!

Искам да пожелая на всички весело изкарване на Коледа! Много положителни емоции и незабравими мигове! happy
Rusalka

МнениеПуснато на: Нед Дек 24, 2017 12:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте! Very Happy
Пак аз...да си пиша. Smile
За поляка има и друго. Най-вероятно още като съм почвала шефовете са му казали, че имам образование в хран. индустрия, плюс знае сигурно и за норв. ми гражданство. Т.е. изведнъж му вкарват пешка-царица в играта. Не изглежда глупав. Наблюдава ме, защото сигурно още не знае какво да очаква от мен, а и какви ще са следващите ходове на шефовете. Като цяло ми прави впечатление, че ме щади. Рядко ме критикува и внимателно си подбира коментарите относно работата ми. Добро отношение има- колегиално и строго формално. Не фамилиарничи. Ами на такава позиция като неговата- производствен шеф, трудно слагат чужденци в Норвегия. 100% и заплатата му е доволна. Трябва да гледа да си играе добре играта, да не хвърчи случайно, че трудно ще докопа такова място в друга фабрика. Трябва наново да гради с години... Smile
tita757

МнениеПуснато на: Нед Дек 24, 2017 4:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Значи, може един ден и ти да вземеш по-висока позиция!

Приятно прекарване на празниците и от мен. Почитайте Исус с душите си, а не с коремите.

Ален Делон

Върнете се в началото
magdalenas

Местожителство: България

МнениеПуснато на: Съб Дек 30, 2017 12:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Весело посрещане на Нова година и от мен!
Според мен пък е много хубаво, че там явно няма явни флиртове на работното място, Русалка. Това лично на мен като жена би ми дало много спокойствие, но аз вътрешно не съм от жените, които обичат да бъдат заглеждани... (Това обяснява склонността ми да се омъжа за мюсюлманин неотдавна...) Радвам се, че постът ми ти е харесал Smile) И аз харесвам твоите много и ги чета с интерес.
Аз този месец се преработих... Направо вече издишам, а имам записана работа и за следобедите на 1-ви и 2-ри... Ама нека ми е. Поне финансово ще вържа нещата. Зимата е труден период за всички.
Днес на работа имам записани снимки. Което много ме радва - нещо различно, при условие, че вече 90% от другата ми работа ми е толкова рутинна, че чак ми е писнало...
Много пъти ми се иска да избягам, да зарежа всичко и да тръгна по света... Като например в Норвегия Smile) Подала съм си документи за там, ама не очаквам много де. Надали ще стане, но пък ако случайно стане, мисля, че ще бъде яко. Кретам си сега на едно ниво..., искам да раздвижа живота си. Искам да се почувствам жива, но ако може с хубави емоции, разбира се. Опитвам се да надскоча себе си тук, но е много трудно, когато основно си сам... Знаете, че нямам подкрепата на родителите си и това на моменти, струва ми се, много ме спъва. Но пък имам приятели и много хора, които по един или друг начин ми помагат...
Имам крещяща нужда от почивка. Следващите месеци ще гледам да си я дам и повече няма да се напъвам толкова. Това ми беше последния декември, в който бачкам толкова много. Изобщо не ме интересува вече!...
И така. До скоро Smile)
Rusalka

МнениеПуснато на: Нед Дек 31, 2017 8:59 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте! Very Happy
Весело посрещане на Новата 2018г и от мен! happy happy kiss
Нека ви донесе много здраве, радости, любов, успехи и всичко, което желаете да се сбъдне! happy
Да, хубаво е, Маги. Макар че фабриката е съвсем като българска. Има правила- но те не са за всички. Някои спазват протокола от-до, други - не. Специално аз нямам оплаквания. Казвам го просто така, за тези, които си мислят, че в чужбина нещо е по-различно. Във фабрика се чувствам в свои води. Работила съм във фабрика в Бг, пак хран. промишленост, е, напитки, но не е кой знае какво. Образованието ми го признават. Имам протекцията и уважението на шефовете, не само поляка, говоря преди всичко за др.шефове-норвежците. Работниците има всякакви, но аз съм свикнала да се абстрахирам от различното ниво на интелигентност и прояви на характера на някои индивиди. Smile
За поляка, с него установих малко по-близки отношения, откакто онази кутия ми падна на пръста. След това всеки път като работя на тази машина го викам да ми смъкне кутията като почна да демонтирам, и той го прави без да се оплаква. Аз после му благодаря, разбира се. Не викам нарочно него, просто няма кой друг да повикам наоколо, обикновено. Последния път даже ми изсипа и малко от тестото, без да съм го карала, сигурно, защото му се е видяло, че не изглеждам добре. Аз усещах, че не съм добре следобяда, ама си работех, като се прибрах вкъщи си мерих Т и видях, че съм имала 38.7, вероятно целия следобяд. Пих парацетамол, на др. ден пак бях на работа.
А за гледането. Smile Мен ми е все тая останалите мъже дали ме гледат. Искам да ме гледа учителят ми, а другите мъже- ми е все тая. Не съм го виждала от 1ви декември...Липсва ми.
Спомням си 1вия път, когато забелязах, че ме гледа по-особено. Беше застанал отстрани на багера и ме гледаше през прозореца. Още 1вия ден като почнах да копая. В погледа му имаше много емоции- възхищение, зараждаща се обич, нежност, смях, очарование, сигурност...Тогава разбрах, че не е безразличен. Един мъж никога не гледа така жена, към която е безразличен. Оттогава започнах, крадешком в началото, да го наблюдавам и все по-често да го хващам, че ме гледа. Не винаги очите му са изразявали чувство. Някой път просто ме е гледал, така спокойно и открито. Но други пъти е имало много чувства, и не винаги положителни- някой път и гняв, и безсилие, и тъга. И така, и до днес се гледаме. Smile След работата си в кариерата се върнах към старото ми аз, или почти. Атрактивна и женствена. Даже май месец си върнах и старата прическа, с която ходех дълги години- къса и руса. То е и защото открих фризьорка-полякиня. Тук са голям кът добрите фризьорки. По тази причина дълго време ходех с дълга коса.
Като стана въпрос, Маги, тази работа в Норвегия, за фризьорка ли е или нещо, свързано с психологията? Късмет! Пиши после как е минало, може и на лични. Smile
magdalenas

Местожителство: България

МнениеПуснато на: Нед Дек 31, 2017 10:29 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте!
О, да, в салон, Русалка... О, ще се чака много време, дори и да имам някакви шансове. Ще се проточи с месеци. Ама нищо де, аз и без това работа си имам, въпросът ми е да продължа някъде с повече хора. В наша скъпа България и да искаш повече развитие, то нямаш достатъчно хора.
Университетът при мен си стои за лично удовлетворение (и за роднините ми и образованите ми приятели) поне засега де. И някакво доказателство, че определено се интересувам от личностно развитие.
Относно погледите... още едно време точно баща ми, (колкото и да е странно той да ме научи на нещо директно, а не с примера си как да не правя), ми каза, когато опитах да тълкувам нечий поглед: "Никога всъщност не знаеш какво си мислят другите, докато те гледат.". Това изречение ми се е запечатало в главата и мисля, че е много вярно... Съжалявам да ти го кажа, но ми се искаше да знаеш и ти. Да ти напомня, че може и да има и друго тълкувание, а не според мечтите ти и всичко може да се окаже блянове, а не реалност.
Е, може и да си права де... Погледът ни "говори" много неща по принцип, но по принцип... Напомням ти, че има и изключения и ако си напомняш за тях, може да си спестиш някое разочарование някой ден.

Леле, минах цял месец само с един почивен ден и тук-таме някой почти половинка. И при много работа. Вчера с рекламните видеа и малко клиенти, не знам вече за колко работа се брои, ама денят мина интересно и различно поне. Жалко, че нямах достатъчно време да се подготвя по-добре и да си почина. Бях скапана вече в края на месеца... Но нещо все ще е по-добре от нищо. Трудно отказвам и връщам клиенти, което от една страна добре, ама от друга... аз трябва да се науча да почивам. Много от нещата, които правя, са ми рутина и трябва да отделям повече време за други дейности, които биха ми помогнали да си вдигна нивото, пък било то и просто личностното. Скоро ще оставям асистентката сама и ще ми е малко по-спокойно да излизам от работното място... И трябва да си променя мисленето... Да не го приемам като загуба на време - аз така или иначе няма да се оставя просто да си губя времето, а почивката ще ми е активна. Казват, че по-важно е какво правиш в свободното си време, а не точно на работа. Така си освежаваш мисленето и реално ще си много по-ефективен на работното си място. Важни са не отработените часове рутинна работа, а подходът към развитието, за което обаче трябва да си дадеш свободно време, за да можеш да помислиш спокойно. Мен лично точно рутината вече ме скапва и това ме кара да искам да се надскоча. Не знам други как работят на едно ниво и си кретат... Аз все искам още нещо, нещо друго, нещо различно... Тъпото е, че имам почти всичко друго, само не и достатъчно пари за инвестиция... Имам хората, идеите, или поне знам как да ги намеря, парите като средство често ме спират... А пари с пари се правят...
Ще видим какво ще ми предложи новата година. Все късмет ми се пада навсякъде Smile) Дядо казваше: "Роди ме, мамо, с късмет, па ме хвърли на смет!" Smile
Между другото... май вече семето на религиозността е посято у мен. Остава да се разрасне, да достигна "майсторството" в духовността... Това дава уникално спокойствие, ако имаш доверието, че Бог ще се погрижи за теб. Или поне се надявам да е постоянно заради последното изречение със спокойствието, а не временно, защото съм възпитана атеистично, но не в смисъл, че спокойно можеш да си правиш лоши неща, а че можеш да си добър човек и без да се страхуваш от Бог. Просто по-малко да се страхувам от хората... Учеха ме да обичам хората, но все пак да бъда нащрек... Е, аз понякога даже се и страхувам от тях.
Май пак написах дълго писмо Smile) Време е да си ходя Smile) До нови скорошни срещи!
Весело посрещане на Новата година! Аз мисля да си я посрещна весело сама с мен, почивайки си. Този месец всеки ден по едно време ми се сливаше с другите и сякаш бях нон стоп на работа. Издишам вече, ама и утре имам записана работа, ха-ха... Работохолизъм ме тресе.
Rusalka

МнениеПуснато на: Нед Дек 31, 2017 1:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Маги, не че искам да споря и аз Smile , но думите на баща ти ми събудиха доста мисли, които ще се радвам да споделя.
Бях сигурно на около 16 г, когато прочетох руската книжка Язик жестов- Езикът на жестовете. В тийнеджърските си години доста се интересувах и четях психологически и др. тип книжки.
На 23 години бях, една от първите ми работи в колектив, където шефът веднъж ми подхвърли " ..., ти ме разбираш по-добре от жена ми."
В началото имах подозрения, с годините все по-голяма увереност, а сега вече и убеденост, че мога да "чета в очите" на хората. Не на всички. Някои хора имат по-изразителни очи, някои хора не крият емоциите си, или поне не ги крият от мен. Smile По принцип е трудно човек да скрие силните емоции, колкото и много да е "порастнал" и да се владее.
Също така да не забравяме Smile , че съм работила не 2 месеца, не 7 месеца, а 5 години като сервитьор, 4.5 от които- тук в Норвегия. Това всъщност е работата, която съм работила най-дълго, от останалите неща, които съм работила. Бих казала, че това е една прекрасна "хуманна" професия, която ти дава възможност да опознаеш много хората. В повечето случаи сервитьорът е "невидим" за клиентите на заведението/или поне добрият сервитьо Smile, не се натрапва/, но същевременно тази позиция му дава идеалната възможност да вижда и чува доста неща. Случки, лица, разговори, раздели и събирания, отношения между приятели, мъж и жена, деца, колеги, случайни познати и т.н...
А за гледането. Човек гледа по-дълго, съзнателно или не, това, което му харесва или това, което е стряскащо, отблъскащо. С това работят хората, които се занимават с реклама, не е тайна за никого. Колкото по-дълго и по-често един човек гледа друг, значи по голям интерес има. Също така много зависи и къде те гледа в разговор. Формалният поглед не трябва да се спуска надолу от линията на лицето, даже на носа. Иначе подсъзнателно изпращаш други послания на този пред теб.
А учителят ми е имал с мен кратки "работни" отношения в рамките на месец, преди година и 3 месеца. След това време в продължение на година почти само сме се разминавали в рамките на минути. Но има и няколко събития в градината, както и започналото плуване/спорт тази есен. По време на тези събития, не гледаше друга жена, почти не съм го и видяла да говори с др.жена, а гледаше почти изключително мен. Някой път очевидно си ме следеше с поглед, съдейки по това, че съм си сменяла местоположението. И това на фона на много други майки, бащи, деца, понякога и мъжа ми. Сигурно е наясно, че надали някога ще работим заедно пак. Тогава защо да го прави? Даже когато е присъствала и бившата му жена, пак гледаше мен. Седи до нея, но очите му са постоянно в мен./Нещо, което си мисля, че и тя е забелязала/.
А като работехме, не са били само погледи, имаше и "докосвания" и разговори...Та нещата не са само в моята глава. Smile
Също така си мисля, че мъжете, които имат дъщери, сестри разбират по-добре жените, винаги има и изключения, разбира се.
Но на мен тази способност да чета в очите винаги ми е била от голяма полза в живота. Така винаги съм имала около мен само най-добрите или поне спрямо мен хора в живота си и съм щастлива жена. Получила съм подкрепа или помощ, когато ми е трябвала. Установявала съм добри, поносими работни отношения даже и с най-трудните, чепати характери. Признавам си и някой път съм злоупотребявала...лекичко, Smile с тази си способност. Например казвам това, което хората искат да чуят или премълчавам нещо, ако е по-добре да го направя.
Бих искала да кажа, че напротив. В очите може да се прочете много, стига човек да има емпатия към другия, желание да го опознае, и може би не напоследно място- атмосферата да е предразполагаща. Smile
Rusalka

МнениеПуснато на: Нед Дек 31, 2017 5:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Уж си допълвах горния пост преди известно време, пък сега видях, че не е станало. Нищо, ще го напиша пак.
Маги, пропуснах по-горе да коментирам отговора ти за работата ти в Норвегия. Успех! Когато и да стане, да, не ме учудва, че може и да почакаш. Дано да стане! Норвегия има крещяща нужда от добри фризьорки, каквато не се съмнявам, че си ти! А косата е от малкото неща, които норвежките си поддържат. Smile
Въпреки всичко негативно, което съм избълвала за Норвегия тук във форума, не съжалявам за 8те години тук. Развих се духовно и личностно. Научих се на търпение и смирение. Научих се повече да мълча, особено като не ме питат, и повече да наблюдавам отколкото да говоря. В кариерата не всички успяват тук. Дано ти успееш! Не бих казала, че съм успяла много в кариерата, но като ми е трябвала работа-съм имала и материално не мога да се оплача. Като цяло е трудно с работата тук, особено за жени, или поне в забутано село като това, в което живея. Добре е да можеш да караш кола. Норвегия е хубава страна... в някои отношения. Но на мен лимитът ми е 10 години, после много дотяга. Или поне на аванюристични, емоционални и екстровертни личности като мен. Smile Иначе и тук има и простаци и селяния, даже в някои отношения и повече отколкото в Бг, това последното е да нямаш много оптимистични очаквания. Smile
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    lichna-drama.com Форуми -> Говорилня Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 24, 25, 26, 27, 28  Следваща
Страница 25 от 28

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети