lichna-drama.com Форуми lichna-drama.com
Вестник "Лична драма"

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Д-р Врабчев:Ще издържи ли бракът ни с незадоволителен секс?

Създайте нова тема   Напишете отговор    lichna-drama.com Форуми -> ЧЕТИВО ЗА ДЕНЯ
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Administrator
Site Admin

МнениеПуснато на: Пон Яну 07, 2013 1:02 pm    Заглавие: Д-р Врабчев:Ще издържи ли бракът ни с незадоволителен секс? Отговорете с цитат

Казвам се Нели и съм на 23 г. Моят проблем е следният. Обичам и уважавам много приятеля си. Той е на 30. Заедно сме от една година и имаме хармонична и спокойна връзка. Затова ще се оженим. Но кажете ми, д-р Врабчев, колко може да продължи един брак, в който сексът е незадоволителен за единия от партньорите? В случая това съм аз - млада и темпераментна жена. Смятам, че сексуалният акт, почти без любовна игра, траещ от една до пет минути, не е нормален. Поне за мен. Да не говорим за оргазъм. Говорила съм няколко пъти по този деликатен въпрос, споменах му, че можем да отидем на лекар и че бих му помогнала с каквото мога. Резултат обаче няма, нищо не се промени! Моля посъветвайте ме как да му помогна?
Нели

Здравейте млада госпожице,
След като прочетох писмото ви, не седнах веднага да ви отговоря, а дни наред мислих по него. Знаете ли, че всъщност проблемът не е само един. Колкото и изненадващо да ви звучи, те са четири на брой, като първите три са повече биологични, а четвъртият е чисто социален. Но и четирите, в края на краищата, се обединяват в един, наречен междуличностно психо-сексуално общуване.
Но да караме по ред. Първият е, че хората се раждаме различни както със своите физически, така и с психическите си качества. Едни са по-високи, други по-ниски, трети са по-хладни, четвърти - с по-горещ темперамент. Различието в темпераментите може да ви раздели, но може и да ви сближи още повече, ако по- горещият не изтъква хладината на другия като недостатък, а се заеме сам да го възпламенява със сладострастни милувки, целувки начини на любене.
Вторият е, че ние, полово зрелите мъже и жени, също сме с различна полова конституция, която няма начин да не се забележи при съвместното общуване. Какво е полова конституция? Ами това е онзи енергиен потенциал на всеки от нас, необходим за задоволяване на половите му потребности. Не, не е темпераментът за който казахме по-горе. Това са нашите биологични възможности за секс, които не винаги съвпадат с желанията ни. И тук комбинациите са твърде много. Едни от нас имат повече желание, но по-малко възможности, а други обратното. Проблем е, когато единият от партньорите е със силна, а другият със слаба полова конституция. Но и това не е пречка, както вече споменах, ако този с по-силната се постарае в леглото малко повечко, за сметка на другия. Защото в секса,за да носи наслада и на двамата, е важно правилото: за да получиш наслада -трябва и ти самият да дадеш достатъчно!
Третият проблем е биологичната възраст. Защо ли? Ами защото след навлизане в пубертета в организма на подрастващите се получава бум на съответните за пола им хормони. За да може детето момиче да се превърне телесно и психически в девойка и по сетне в жена, а детето момче - в юноша и после в зрял мъж. И това е в диапазона на годините до 22-23, най-късно до 25. След което този своебразен "вихрен танц" на половите хормони се успокоява. Младежите в тази възраст са като младото вино - кръвтта им ври и кипи, и то денонощно. В този си период мъжът само да си помисли за секс или само да погледне една хубава жена, е винаги готов и то за няколко пъти на денонощието. Помислете си само какъв е буен планинският поток и колко е спокойна реката в равнината след това.
Нашият народ има приказката "улегнал мъж "! В случая вашето момче е вече точно такъв. Тук не става въпрос да се търсят средства и начини формата му да се върне години назад. Въпросът е, как вие самата може да подберете заедно с него такива начини на секс, при които да е валидна народната мъдрост "хем вълкът сит, хем агнето цяло"! Аз лично съм на друго мнение. Че при тази ситуация агнето винаги остава наполовина! Но това е тема за друг разговор.
И накарая, последният проблем. Той идва от това,че вече години наред в нашето общество се прави една голяма грешка. И тя е следната. Съществуват две форми на сексуално общуване в обществото ни, които кой знае защо се бъркат и се смесват една с друга. Едната е сексуално-емоционалната, а другата - сексуално-социалната. При първата имаме двама партньори, той и тя, свързани с обичтта си, със сексуалното привличане. Тук най-важен е добрият секс, със взаимното сексуално задоволяване и взаимната обич. И толкоз! Докато при сексуално -социалната форма на общуване между мъжа и жената, на първо място, освен взаимната обич, трябва да има и едно партньорство в съвместния им живот. ЗАЕДНО, както се казва, и в добро, и в лошо! Това партньорство има различни форми - от религиозен и граждански характер, до напоследък модерното - социално полово съжителство на семейни начала.
Разбира се, че трябва да има и добър сексуален живот, но качеството му не е на най-първо място. Защото тук непрекъснато изникват и се преодоляват и от двамата най-различни социални проблеми.
Та на конкретния ви въпрос, госпожице. Един брак може да трае и миг само, въпреки че има сексуално удоволствие и за двамата, но няма добро партньорство. А може да трае и цяла вечност, въпреки някакви сексуални неблагополучия по тази или онази причина, но пък има велеколепен синхрон и разбиране между двамата. Разбира се, че е златна златната среда. А за да се постигне това не е за пренебрегване и компетентността на лекаря - сексолог. Напомням само, че по телефона съвети не давам.
А сега аз ви благодаря за хубавото писмо и ви моля да се усмихнете, след като прочетете моя отговор до вас.
/ Бел. ред. Телефон за контакти с д-р Илия Врабчев 986 68 59 /
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    lichna-drama.com Форуми -> ЧЕТИВО ЗА ДЕНЯ Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети