lichna-drama.com Форуми lichna-drama.com
Вестник "Лична драма"

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Шиене ,плетене,бродиране
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    lichna-drama.com Форуми -> Хоби
Предишната тема :: Следващата тема  

Какво са за вас тези хобита?
Да ,одобрявам ги и дори понякога запълват и моето време.
68%
 68%  [ 15 ]
Не , в никъкъв случай, това са отживелици.
4%
 4%  [ 1 ]
Не мога да давам мнение, не съм наясно.
9%
 9%  [ 2 ]
Не се интересувам ,губене на време.
18%
 18%  [ 4 ]
Общо гласове : 22

Автор Съобщение
plamak_

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Пет Окт 23, 2009 2:16 am    Заглавие: Шиене ,плетене,бродиране Отговорете с цитат

Има ли някоя от вас такива или подобни хобита, за да си запълва времето ? Ако желае може да покаже или да обясни нещо любимо или това ,което прави в момента.

Аз мога да плета ,шия гоблени ,мога да плета и на една кука както и да шия на професионални шевни машини ,общо взето съм опитала от доста неща и има на още доста да се науча.В момента плета панталонки на племеницата ,не бях плела вече няколко години бях го обърнала на гоблени само.Ето това са някой от гоблените ми:

В момента шия този въпреки ,че малко го поизоставих ,но ще намеря и за него време все някога да го довърша. Very Happy

Anastasia

МнениеПуснато на: Пет Окт 23, 2009 8:27 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Плам, невероятни са! Особено голата мацка ми хареса... По нататък може и аз да я хвана Wink Аз шия предимно зимно време. Не мога да се похваля с много Rolling Eyes

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Lara Kroft

МнениеПуснато на: Пет Окт 23, 2009 9:27 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Шия по задължение.Завърших моден дизайн в техникума и си измислях и шиех супер ИЗГЪЗЕНИ моделчета дрехи,ама без машина не става.Гоблени и плетиво харесвам много,но не са за мен-биха ме отегчили.
Върнете се в началото
elektra

МнениеПуснато на: Пет Окт 23, 2009 9:35 am    Заглавие: Отговорете с цитат

В никакъв случай не е отживелица...
Три години работих,като професионална шивачка,но условията за труд бяха ужасни.Плета на една и две куки най-вече зимата.Ето и моите най-лесни плетки....

Последната промяна е направена от elektra на Пет Окт 23, 2009 1:57 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
plamak_

МнениеПуснато на: Пет Окт 23, 2009 10:25 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Anastasia написа:
Плам, невероятни са! Особено голата мацка ми хареса... По нататък може и аз да я хвана Wink Аз шия предимно зимно време. Не мога да се похваля с много Rolling Eyes

Мерси Насти ,то и аз повече шия през зимата.Голата мацка е Ева и смятам да я подаря на моя приятел даже сега малко по малко рарботя върху въпроса с рамката.

elektra написа:
В никакъв случай не е отживелица...
Три години работих,като професионална шивачка,но условията за труд бяха ужасни.Плета на една и две куки най-вече зимата.Ето и моите най-лесни плетки....

Страхотно се справяш Изи и аз много искам да се науча да правя такива терлички,да мога да правя на малката.Имах предвид отживелица ,защото много хора в днешно време не го правят,че и дори се надсмиват на тези занимания,особено младите.Много от тях са на мнението за какво да се мъчат ,като отидат на магазина всичко има,а аз го върша защото ми харесва после като вида резултатът от труда ми и съм доволна от себе си.А що се отнася до условията за шивачките са ми пределно ясни ,майка ми цял живот е шивачка,положението е просто ужасно, а и не на празно много често като сигнализират по новините за некоректни рарботодатели ,то са в този бранш.
plamak_

МнениеПуснато на: Пет Окт 23, 2009 10:27 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Kristalina написа:
Шия по задължение.Завърших моден дизайн в техникума и си измислях и шиех супер ИЗГЪЗЕНИ моделчета дрехи,ама без машина не става.Гоблени и плетиво харесвам много,но не са за мен-биха ме отегчили.

Аз също си падам по изгъзените моделчета и имам страшно много такива,не съм го завършила но от доста години ги правя дори имам и някой реализирани .
Радостина

Местожителство: Шумен

МнениеПуснато на: Пет Окт 23, 2009 11:08 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Мога да шия гоблени ,мога да плета и на една кука и на няколко куки Laughing но рядко се хващам.
Нямам нерви и време ..
Ще кача снимки ако открия в дисковете-на гобленчета.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
tita757

Местожителство: зоопарка

МнениеПуснато на: Пет Окт 23, 2009 11:08 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Губене на време,и игра на нерви.Не си падам по ръкоделието.Считам ги за отживелица,бабина работа.Сега за професионалното шиене на дрехи,е друг въпрос.Това е вид изкуство.В никой случай,не бих си пробвала нервите с гобленчета.

Ален Делон

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
plamak_

МнениеПуснато на: Пет Окт 23, 2009 11:16 am    Заглавие: Отговорете с цитат

tita757 написа:
Губене на време,и игра на нерви.Не си падам по ръкоделието.Считам ги за отживелица,бабина работа.Сега за професионалното шиене на дрехи,е друг въпрос.Това е вид изкуство.В никой случай,не бих си пробвала нервите с гобленчета.

И аз така си мислих за гоблените преди да започна да ги шия ,но вече сигорно около 4 години шия гоблени и даже ми е интересно.
Pamela{}

МнениеПуснато на: Пет Окт 23, 2009 12:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз се възхищавам на хората, които могат да шият и плетат. Аз мога най-обикновенните плетки, но нямам нерви, просто не е за мен. Имам една приятелка, която много обича да шие и плете и така се успокоява. Имам няколко шити и плетени неща от нея и просто много й се кефя, че за отрицателно време издокарва всякакви неща. Гоблените също ми допадат, въпреки че нямам нито един, но ми харесват.

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Окт 23, 2009 5:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мразя да шия.Веднъж се наложи да си зашия дупката на джоба на якето.Добре че не се вижда Laughing
Да плета не мога.Учих се малко и става едно разтегнато и с пропуснати бримки.
Гоблени?Мерак ми е да се науча щот стават красиви.
И трите дейности не ги умея,вбесяват ме и няма нерви да се занимавам с тях.
Как да правиш нещо като не ти е интересно и не те влече?Малко на изнасилване мяза.
Електра покривчицата /или както му е името/ много ми харесва. Razz Майсторство се иска да я направиш-и умение,и търпение,и да ти иде отвътре,да ти иде отръки,да ти е кеф да го правиш.Браво,електра!

МнениеПуснато на: Пет Окт 23, 2009 10:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

plamak_ написа:
Мерси Насти ,то и аз повече шия през зимата.Голата мацка е Ева и смятам да я подаря на моя приятел даже сега малко по малко рарботя върху въпроса с рамката.

Муцка аз да те питам...Търсих в Гугъла този гоблен, но под името Ева излиза друг Rolling Eyes Сигурна ли си че така се казва?

Върнете се в началото
plamak_

МнениеПуснато на: Пет Окт 23, 2009 10:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Anastasia написа:
plamak_ написа:

Муцка аз да те питам...Търсих в Гугъла този гоблен, но под името Ева излиза друг Rolling Eyes Сигурна ли си че така се казва?

Ето го мила ,аз взех схемата от едно списание-"Галерия бродерия",там поне така се казваше ,но все пак ето ти линкчето от където взех снимката . http://www.snimka.bg/?album;aid=188153;old=1
Anastasia

МнениеПуснато на: Пет Окт 23, 2009 10:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз там го видях сега, но не мога да намеря на сайтчетата. Искам да разбера цена Rolling Eyes Страшно много ми хареса...

Върнете се в началото
plamak_

МнениеПуснато на: Пет Окт 23, 2009 10:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Anastasia написа:
И аз там го видях сега, но не мога да намеря на сайтчетата. Искам да разбера цена Rolling Eyes Страшно много ми хареса...

Той е с малко цветове и не е много скъп ,не е и голям ,с 8 цвята е до колкото си спомням,виж в сайта на списанието от което аз взех схемата може да има и цценоразпис за него.Аз го шия с ДМЦ конци които спрямо някой други са по скъпи ,но пак не ми излезе скъпо.
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    lichna-drama.com Форуми -> Хоби Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Страница 1 от 8

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети