lichna-drama.com Форуми lichna-drama.com
Вестник "Лична драма"

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Дъщеря ми лежа в Сливенския затвор

Създайте нова тема   Напишете отговор    lichna-drama.com Форуми -> ЧЕТИВО ЗА ДЕНЯ
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Administrator
Site Admin

МнениеПуснато на: Сря Дек 05, 2012 11:59 am    Заглавие: Дъщеря ми лежа в Сливенския затвор Отговорете с цитат

Пише ви една изстрадала жена. Животът ми премина в драми - много по-жестоки от тези в любовта. Затова предлагам подобни истории да намират по-често място на страниците на вестника.
На читателите им е известно, че сред народа ни в този момент има много по-сериозни проблеми, сред които например е престъпността. С нея е свързана и моята болка.
Дъщеря ни израсна под нашите грижи, омъжи се преди 10 години за порядъчен съпруг, който загина при катастрофа. А когато преди 5 г. почина и баща й, останахме трите с нея и внучката.
Аз получавам малка инвалидна пенсия. А дъщеря ми има ниска степен на образование и трудно си намираше работа, най-вече сезонно, на различни места. Затова живеехме изключително скромно и икономично.
През 2005 г. нейна приятелка я покани на освободеното при нея място в магазин за облекло. Заплащането беше прилично, парите започнаха да ни стигат, бяхме доволни. Месеци наред бяхме по-спокойни, като изключим мъката ни по съпруга ми и зет ми. Единствената ни радост беше внучката, която бе ученичка във втори клас.
Изведнъж обаче върху нас се стовари жесток удар. Няколко месеца след като дъщеря ми работеше в магазина, рано една сутрин на вратата ни се появиха полицаи, които представиха заповед за обиск. Извършиха го пред очите на разплаканата ми внучка, а след това отведоха майка й и я задържаха в следствения арест. Освободиха я след няколко дни, но за нас започнаха драматични дни, седмици, та вече години.
Дъщеря ми и нейната приятелка бяха уволнени от работа. Срещу тях беше заведено дело за присвоени по около 165 лв от измама на клиенти. Подменяли етикети върху дрехите. Бяха пристъпили доверието, което им е гласувал собственикът на магазина.
Дадох всички пари, които имахме, по адвокати. Да не ви описвам какво ядяхме, защото много хора няма да го приемат за вярно. Животът ни бе истински кошмар. Двете получиха присъди по една година, които изтърпяха в затвора в Сливен.
Поредната драма, която преживяхме, бе раздялата между мен, дъщеря ми и внучката. Малката се разболя, изпадна в депресия. Отказваше да ходи на училище, защото децата знаеха, че майка й е в затвора, и й се подиграваха. За да отидем на свиждане, едва намирахме пари за път и храна. Малкото ни момиченце остана с белег не само в душата, но и по нежните ръчички, наранени от стискане на мрежата между нас и осъдените. Ех, болка, болка... Ще ви припомня мъдрата поговорка "Майка да имаш, но майка да не си."
Дъщеря ми и нейната приятелка загубиха ценни мигове от младостта си и оставиха черна диря след себе си, която петни и децата им. В началото на тази година тя се завърна у дома, но драмите продължават. Срамува се от съседите и не иска да излиза навън. Търси си работа, но винаги искат свидетелство за съдимост, а в нейното има клеймо - осъждана. Принудена е да работи каквото и да е, защото трябва някак да се живее.
Обръщам се към всички млади хора: Ценете възможността да работите и не злоупотребявайте с доверието, което получавате от работодателите си. Не допускайте лошите ви постъпки да оставят белег върху психиката на децата ви. Не ги наранявайте. Нека виждат само най-хубавото от вас, което ще предават на следващите поколения, защото животът продължава.
Уважаеми госпожи и господа, разрешете да спестя адреса си. Причините са понятни. Смятам, че ще ме разберете, ние живеем в малък провинциален град.
Предполагам, че на страницата "Животът, какъвто е" ще бъдат споделени и други такива истории, например действителността в Сливенския затвор. Това ще е много полезно, за да не се допускат грешки, като тази, която извърши дъщеря ми.

Една изстрадала майка

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    lichna-drama.com Форуми -> ЧЕТИВО ЗА ДЕНЯ Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети