lichna-drama.com Форуми lichna-drama.com
Вестник "Лична драма"

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

От паметта си ни изтри

Създайте нова тема   Напишете отговор    lichna-drama.com Форуми -> ЧЕТИВО ЗА ДЕНЯ
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Administrator
Site Admin

МнениеПуснато на: Чет Ное 01, 2012 12:04 pm    Заглавие: От паметта си ни изтри Отговорете с цитат

Баща ми не беше образован човек, но Бог го беше дарил със златни ръце. Работеше от сутрин до вечер и се грижеше нищо да не ни липсва. Колкото и да беше изморен вечер, не пропускаше да ме прегърне и да се пошегува с мен.
Но неусетно приказката свърши. Събра се с лоши приятели и започна да закъснява. Все по-често се прибираше здраво подпийнал. Минаваше край мен все едно не съществувам и бързаше да се заяде с мама. Скандалите и побоищата станаха постоянни, тя не издържа дълго и се разведоха. Изнесохме се от дома, в който преди време царяха спокойствие и любов, и татко просто ни изтри от паметта си. Не се интересуваше как се справяме и не се обаждаше дори за рождения ми ден. Редките случаи, в които му ходех на гости, все ме обвиняваше за разни неща, а когато изтрезнееше, не спираше да се извинява.
Годините минаваха, аз отдавна не бях малко момиче. Започнах работа и създадох семейство. Един ден баща ми цъфна в службата. Пред всички, фъфлейки и хълцайки, обяви, че аз съм дъщеря му и той много се гордее с мен. Едва го извлякох навън. Накара ме да отидем до една кантора за недвижими имоти, където подписах документи, че като негова наследница се отказвам от апартамента му.
После той не миряса, докато не изпи всичко до стотинка. И окото му не трепна, че лиши единствената си дъщеря от наследство, че ограби душата ми. Но най-голямата ми болка е, когато се разминаваме по улицата като непознати - аз, хванала внука му за ръка, а той, поел към поредната долнопробна кръчма.
Предадената дъщеря
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    lichna-drama.com Форуми -> ЧЕТИВО ЗА ДЕНЯ Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети