lichna-drama.com Форуми lichna-drama.com
Вестник "Лична драма"

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

На лафче и минути за забава
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 22, 23, 24

Създайте нова тема   Напишете отговор    lichna-drama.com Форуми -> Говорилня
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
tita757

Местожителство: зоопарка

МнениеПуснато на: Чет Ное 09, 2017 11:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Сега да кажа и аз - уаа Very Happy Русалка, знаеш ли какво ми мина през ума? Може би и той изпитва същото към теб, но явно фактът, че си омъжена, го възпира да си признае. А и може да мисли, че просто си любезна с него Rolling Eyes

Ален Делон

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Rusalka

МнениеПуснато на: Пет Ное 10, 2017 3:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не зная, Тита. А може би просто вижда, че го гледам и затова ме гледа - да види дали аз го наблюдавам. Хаха, така се получава един омагьосан кръг - аз го гледам да видя дали той ме гледа и обратното.
Днес не съм на работа във фабриката, само чистих в 1та църква сутринта. Така че имам време да спретна едно ферманче. Razz
Аз постигнах вътрешен покой. Взех едно книжле, някаква брошурка с есета на църковна тема, от кошчето за хартиени отпадъци на свещеника преди известно време. Не го бях зачитала доскоро. Стигнах 5 мин по-рано за работа и седях на паркинга в колата, и зачетох.
"3 причини, които те карат да се чувстваш безсилен. 1. Страх. 2. Фокус върху себе си. 3. Умора. За страха пишеше- страх за утрешния ден, дали ще имаш работа и т.н. Че повечето пъти излиза, че се страхуваме излишно. Защото Бог ни дава това, от което имаме нужда и не трябва да се страхуваме. И т.н."
А днес в църквата прочетох това, отрязък от предишна служба.
"Научи ме преди всичко да почувствам твоята безгранична любов, тази, която може да запали хиляди звезди, когато слънцето на щастието е залязло за мен. Тази, която избърсва сълзата, която то е създало и оставя раната, там където бие. Твоят път върви през това, което сме загубили, за да ни даде повече отколкото ни е взело."
Пиша всичко това, защото напоследък се примирих с това, че Бог не ми отваря път за работа към кариерата. За сметка на това пък ми дава друга работа. Която е не по-малко ценна. Може би това е най-подозрителното за моя бивш учител. Защо продължавах толкова време да си търся работа в кариерата, при условие, че имах друга работа? Той знае за всичко от шефа, 100% знае за последния ни разговор с него, те са дупе и гащи. Нали моят уч-л е технически ръководител, а шефът е административен, имат тесен контакт. В последното си СВ написах, че работя в рибна фабрика, не го скрих. А те знаят, че имам образование в сферата на хранит. индустрия. Знаят, че една работа в рибна фабрика за мен има тендеция и възможности- да раста по-нататък. Че това би било от най-добрите възможности за човек с образование като моето в района, поради липсата на други хранит. фабрики/има само рибни наоколо/. И въпреки това, аз продължавам да търся работа в кариерата, ето това е съмнителното в цялата история. Това може да навежда на мисли моя учител, че го правя заради него. Само че като разсъждавах напоследък и стигнах дотам, че и аз се запитах за следното. Ако случайно сега/теоретично/ ми се обадят и ми предложат работа в кариерата, дали ще се съглася? Трябва да ми предложат заплата по-висока и някаква стабилност във времето-постоянен договор, иначе може и да откажа.
А иначе уч-ля ми гледам да го наблюдавам пестеливо. Едно че като ме улови да го гледам ме хваща срам, 2ро- да не би и някой друг да забележи, че го гледам. Но не мога да се лиша от това удоволствие. Толкова рядко го виждам, мога поне да го погледам. Ето -остават само 3 сряди на басейна. И после пак от дъжд на вятър. Коледното празненство в градината. После Великденското. После лятното празненство в градината.
Освен че го гледам, се и навъртам покрай него, но пак го правя много предпазливо. Нарочно стоях в басейна близо до него, като наблюдавах Кирил на пързалката, можех и на друго място да стоя, ама пък можех и да съм близо до него. Smile
Иначе в по-далечното минало съм дала 3 по-ясни сигнала, че го харесвам, но повече от това надали бих посмяла да направя на този етап. То и това като съм направила, пак е чудо.
1. Последния ден на работа, като щях да имам изпит в 14ч. Преди това карахме с него насам-натам. По-едно време трябваше да довърши една моя работа с багера и аз слязох от багера. Той се качи и взе да копае. Аз първо стоях малко отстрани. После му дадох знак и се качих при него. А нямаше нужда да го правя, просто така ми се прищя. Хванах се за дръжките, които са отстрани на вратата, косата ми се вееше от вятъра. Видях, че ме гледа и ми се усмихваще предизвикателно.
2. Пак последния ден, след изпита. Като говорехме в една стая, и аз си плъзнах ръката по неговата към лакътя. Той се засмя и излезе от стаята.
3. Като му се обадих по телефона през март месец, уж случайно.
Също така сигурно му прави впечатление, че иначе не съм човек, който има проблеми в общуването. С всички останали с изключение на него-говоря свободно, вкл. жени и мъже, чужденци и норвежци. А с него е нещо страшно- или мълчание, или кратки изречения, червене, пристъпи на смях, на пръсти се броят пътите, когато сме разговаряли нормално. В повечето пъти общуването ни е било с трудности или най-често- никакво общуване.
Това, че съм омъжена 100% го възпира. По принцип норв. мъже не са от активните. Те са свикнали жените да правят 1та крачка, не просто са свикнали - това се смята едва ли не за задължително. Мъж да ухажва настоятелно или преследва жена е проява на лош вкус и дори невъзпитано. Смятат, че една жена ако ги харесва трябва да им го даде ясно да го разберат, иначе те не правят нищо, или почти нищо. А омъжените жени са табу, още повече чужденки. Laughing Тях всичко чуждо ги плаши.
Но както съм писала и преди, за мен е по-добре така. Че той не прави нищо. Просто ми харесва да го виждам. Това ми носи спокойствие и тиха еуфория. Внася емоция в дните ми. Когато не го виждам дълго време ми липсва. Очите му носят спокойствие, сякаш казват - всичко ще е наред. И аз вярвам, че ще е така. Както като карахме думпъра на ръба...
Rusalka

МнениеПуснато на: Чет Ное 16, 2017 6:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте! Very Happy
Вчера бяхме само с Кирил на плуване. Бобо се разболя, беше 3 дена вкъщи с мъжа ми. Вече е добре, днес беше на градина. Аз почнах нова рабта, в 3та поред рибна фабрика, затова мъжът ми го гледа, че аз не вървеше да отсъствам от началото. Питах там, и ми предложиха повече стабилност. Обещаха ми постоянен договор след време/след май месец евентуално/. До май месец имам договор "на повикване", ама съм доволна. 3тата фабрика е по-близо, само на 20 мин. в едната посока. В един момент се оказах много търсена. Laughing Тази седмица ми звъняха и ме искаха и в 3те фабрики- и в 1та със скумрията, и във 2рата със сьомгата и в тази, в която съм ме искат...Казах им, да ме броят уволнена за предните 2 фабрики. Не мога навсякъде да огрея. Сега съм всеки ден в 3тата поред фабрика. Там пека рибени кюфтета на една машина. Laughing
На плуването като дойде учителят ми, влезе в басейна близо до нас с К. Така стана случайно. Дойдоха в последния момент, така че като цопна се обърна към мен и ме попита без здрасти, без нищо, направо- "Почнахме ли?" И аз първо се огледах около мен да видя дали на мен говори и като не видях никой до мен, отговорих " Не още". Гледах го право в очите. И това беше. После нищо интересно. Пак бях близо до него след часа по плуване. Само че той си говореше доста дълго и оживено с 2ма бащи, пък аз с една майка -украинка. Междувременно Кирил почти се научи да плува, плува кучешката, ама прави все по-дълги дължини- по 4-5 метра сам, без да стъпва по дъното. Та трябваше и него да го следя изкъсо, щото беше без пояс, без нищо пък много се спускаше да плува. Та този път много не съм си наблюдавала учителя. Smile
magdalenas

Местожителство: България

МнениеПуснато на: Нед Ное 19, 2017 10:27 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте!
Опитах да наваксам с постовете ви и да ви попрочета малко от малко поне.
Дарма, бързо оздравяване на баба ти.
Тита, не се тревожи за сина си. Пожелавам му късмет! Дано успее по пътя към собствените си мечти или поне да натрупа ползотворен опит.
Русалка, много харесвам разказите ти. Сигурно го спира фактът, че си омъжена. А че те гледа и той - мъжете харесват визуално.
В този ред на мисли, чета сега една книга (една от многото накуп) - "Отражения в мъжки поглед"на Нанси Хюстън - тази книга ми повтори толкова истини за живота, мъжете и жените, и светът, красотата и обичането, жената като обект и субект, като образ, че чак... ми докарва депресия след себе си... Препоръчвам я.
А аз... аз си работя. Имам асистентка вече. Всичко върви гладко при нас. Имаше 21 кандидати, като повечето знаеха къде и при кого кандидатстват. Повечето се бяха отнесли сериозно към кандидатстването си, аз също се отнесох сериозно и проведох интервюта (попълвах си даже въпросници - барем нещо ми е останало в главата от цялото учене и четене). Общо на три етапа: документи, викнах 10 на интервю, и сведох до 4 кандидата. Взех една само, разбира се. Втора е в евентуално включване към мечтата ми за екип от професионалисти до брой 5 в екип.
Гледам си работата... буквално. Старая се и клиенти винаги си има по този начин. Ама и след 10 години работа само това, то няма как да няма. (поне при мен, че знам и други случаи де...). И 5 години на едно работно място. Искам един ден да си освободя време и... дано и малко пари, за да мога да поставя пред себе си други професионални предизвикателства. И това сега с асистентката е, но бързо ще отмине. Искам баш друг вид професионални предизвикателства.
В личен план... и при мен се случват много неща и много други не се случват. Иска ми се да споделя и с вас, но се опасявам, че е прекалено дълго или... още ми е объркано в главата и няма да мога да пресъздам ясно мислите си. Общо взето не е лесно да си на 29 с характер и сензитивност като моите...
Живея сама... и спокойно. Вече една година. И това е добре, и не е добре. Харесвам си работата, но... тя не ми е главен приоритет, а просто един от няколкото базови или просто защото няма какво друго да правя. Една сутрин това лято се събудих и поглеждайки се в огледалото, сякаш ме връхлетя една мисъл: "Не живея нормално!"... Да, не живея нормално. Жените на моята възраст се грижат за семействата си... А аз... Нямам семейство. Опитвам се да не се фиксирам върху това, но определено темата ме вълнува. Бих се радвала да мина и през етапа на децата в този живот, но много ли избирам... и аз не знам. Грешни ли избирам, ако все пак се впусна в някакви по-задълбочени интимни отношения...
Преди няколко години се майтапех, че страдам от кризата на 25-те години, сега се майтапя, че страдам от синдрома на старата мома. Една жена нали не можело да я вкараш в 30-те, после зор да я изкараш от там...
Приятелки и приятели поне имам. С това проблеми нямам. Дори съм прекалено социален човек и ме търсят хората. Естествено и там подбирам много с кого прекарвам малкото си свободно време, защото не искам лоши влияния - гледам позитивни, креативни хора да има около мен. С цели и таланти. И добра душа.
Господ ми е дал доста такива хора около мен.
И все пак съм сама. Нямам семейство. А бих се радвала...
Но... както каза сестра ми: "И да си останеш сама, и без деца... пак си те приемаме нормално" - тя и нейното семейство. Тя между другото сега се развива много добре. Много я обичам и много се радвам за нея. Създаде си семейството, за което мечтаеше. Остана да включи в приоритетите си, както и започна да прави, и някаква професионална реализация. Е, аз минах основните етапи от моята, сега ми идва ред на семейството...
Това от мен засега.
Никога не ви забравям. Често се сещам за вас, просто все в моменти, в които не мога да се включа, за да пиша. Лаптопът често стои у дома вече, не го мъкна с мен, а вечер съм прекалено уморена и след някой и друг личен разговор заспивам. Или имам и други неща за вършене на него... или чета книжки... Рядко излизам.
Ходя на фитнес от една година. За здраве. Старая се да си пазя тялото, защото ни е дадено само едно, а дай Боже, с него ще има да прекараме още много години. И дано не е само в работа, че там вече съм навъртяла 10-15 години трудов стаж. Дали ще износва деца... или просто понякога ще позволявам на някой мъж да се наслаждава на него...
Оф, тази книга ми бръкна в мозъка ви казвам! Не е за четене от хора, които работят в сферата на красотата!
Между другото... започнах да подготвям почвата и за други проекти, по които искам да работя (да речем, че и на сегашното си работно място, гледам като на проект). Проекти, свързани по някакъв начин със сегашната ми реализация, но на едно друго ниво, и проекти, свързани с образованието... Ох, и него искам да надградя... Пусто му време и пари значи! А животът е твърде кратък, не може да имаш всичко...
Лек ден от мен, момичета. И момчета.
До скоро!
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    lichna-drama.com Форуми -> Говорилня Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 22, 23, 24
Страница 24 от 24

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети