lichna-drama.com Форуми lichna-drama.com
Вестник "Лична драма"

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

На лафче и минути за забава
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 20, 21, 22, 23, 24  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    lichna-drama.com Форуми -> Говорилня
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Rusalka

МнениеПуснато на: Пет Авг 25, 2017 10:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Хайде пак аз да си пиша, вие като не искате. Smile
Ей тва е тунелът, най-дълбокият в света, който му е интересно - да чете.
https://en.wikipedia.org/wiki/Eiksund_Tunnel
В него всъщност е приятно, като минават кораби отгоре по морет/той е под водата/-бучи странно. Иначе е тихо, много тихо, оставаш сам със себе си в него, въпреки че музиката в колата ми е винаги надута, имам усещане за тишина в тунела.
Тази седмица пак ми беше активна. Даже си мисля, че да ходи човек на работа е по-спокойно. По има време да мързелува, поне при мен винаги е било така. Като си търся работа съм много упорита, влизам в някакво друго мое "аз".
Дойде ни часа и взехме норвежко гражданство. Това бе едно от желанията ми, там нагоре имаше подобна тема, вече 2 желания от написаните от мен там преди години се осъществиха, и все тук. Но най-хубавото нещо, което ми се случи тук в Норвегия са децата ми. Гражданството взехме пак заради тях, дано им даде по-добро бъдеще, дори и да не е тук.
Имах хубав сън, преди няколко дена. Smile Сънувах, че пак копаем заедно с учителя ми. Отдавна не го бях сънувала, рядко го сънувам, за съжаление. Не бях сънувала и че копая с багер, или ще е било отдавна, та не си спомням. Копахме с някакъв малък багер, и на мен някак неумело ми се получаваше. Той беше много мил. Каза ми накрая, "Хайде, аз ще довърша, ти ме чакай в помещението за почивка. След малко ще дойда." В съня ми сякаш имаше нещо между нас, изглеждаше, че сме си близки. То всъщност винаги така е изглеждало, или поне на мен така ми е изглеждало. Laughing
Rusalka

МнениеПуснато на: Съб Авг 26, 2017 12:12 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Тита, не можах да си намеря 5 по 5 в книгата на потребителя? Може ли да се възстанови пак там?
tita757

Местожителство: зоопарка

МнениеПуснато на: Съб Авг 26, 2017 10:10 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Готово Smile http://forum.lichna-drama.com/viewtopic.php?t=1759

Русалка, много интересен материал Very Happy Аз пък какви глупости сънувах, чак ми стана противно. Тази година си насадих мои домати. Не съм ги торяла, не съм ги пръскала, и станаха огромни, розови и невероятно вкусни. Това беше една моя мечта- да си насадя мои домати. Много ме влече селският ми ген Very Happy

Ален Делон

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Rusalka

МнениеПуснато на: Съб Авг 26, 2017 1:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за темата! Видях, че всъщност са 3 нещата, които съм искала и са станали. Very Happy
Супер за доматите! И аз ядох страхотни домати в Бг, тук няма такива...
Rusalka

МнениеПуснато на: Пет Сеп 01, 2017 10:24 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте! Smile
Пак да си попиша аз. С търсенето на работа този път май ще е по-трудно. Ама не скучая, сега и в двора ни има много работа, и вообще из къщи.
Гимнастиката пак почна, само че във вторник свършихме на време т.е. рано и не го видях. Аз вообще не зная дали тази год е записал сина си и на гимнастика. Щото за по-големите има футбол, и някои записват децата само на футбол. Аз записах Кирил и на футбол и на гимнастика. Да спортува детето. Аз държа децата ми да са спортни, не някакви зеленчуци, писала съм и преди. Но футболът още не е почнал, ще почне малко по-нататък през септември. Той между другото се научи да кара колело без помощни гуми и сега мислим да му купим малко по-голямо. Покрай него ще си купим и ние колелета пак с мъжа ми, че предните нали ръждясаха. Супер, аз имам велоергометър вкъщи, ама си е хубаво да кара човек и навън, да го духа вятърът. Smile
Очертава се и тази год да си виждам учителя само по празниците в градината. Ох, че скучно...Rolling Eyes
Става една година от практиката ми, тогава я карах септември месец. Сякаш вчера беше. Razz romance
tita757

МнениеПуснато на: Пет Сеп 01, 2017 12:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Браво, Русалка! Чудесно решение. Аз пък моят велоергометър го дадох на майка ми, че ме мързи да въртя Embarassed

Ален Делон

Върнете се в началото
Rusalka

МнениеПуснато на: Пет Сеп 01, 2017 1:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Той и моят от година насам някъде стои като паметник. Децата го ползват за катерушка. Преди като бях майчинство го карах докато спяха на обяд, пусках си филм, със слушалки, и така...Не ме мързеше. И сега не ме мързи, просто нямам време, даже и сега, нищо че не съм на работа все още. Но като си вземем колелета, тъкмо покрай Кирил, и ние ще спортуваме. Smile А Бобо ще го сложим в седалка за колело, засега. Smile
tita757

МнениеПуснато на: Пон Сеп 04, 2017 1:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Русалка, започва Откраднат живот на 12 септември Smile Аз пък си чакам Фермата и Вип Брадър Very Happy

Ален Делон

Върнете се в началото
Rusalka

МнениеПуснато на: Вто Сеп 05, 2017 2:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте! Very Happy
Да, Тита, благодаря, че го написа, но зная. Нали имаме бг-телевизия. Smile Макар че го теглим и го гледаме по-после, щото е по времето, в което слагаме децата да спят.
Супер беше уикенда. Купихме си колелета и ходихме по една вело-алея да караме. Кирил беше много доволен, ама и ние. Smile
Днес вали, ама уж го дават по-нататък да се оправя. Миналата година септември и октомври бяха чудни. Дано и тази година да са. Very Happy
Rusalka

МнениеПуснато на: Вто Сеп 12, 2017 12:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте! Smile
Вчера за 1ви път гласувах на парламентарните избори в друга държава. Нали получих норв. гражданство, реших да използвам повода да се разчуе, че вече съм с такова и да подразня някои селски националисти. Laughing Пък и исках да си облека новата рокля, дето си купих лятото. Е, трябваше да облека и кож.яке отгоре, че беше малко студеничко.
За съжаление не спечели партията, за която гласувах-тя е на 3то място. Пак дебелата леля ще е държ. министър Mad , ама да не навлизам в политика, че и без това не ми е много силно място. Laughing
tita757

МнениеПуснато на: Сря Сеп 13, 2017 9:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Честит първи избор Smile

Ален Делон

Върнете се в началото
Rusalka

МнениеПуснато на: Чет Сеп 14, 2017 9:59 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте! Very Happy
Мерси, Тита!
Мисля, че писах, но тази година освен на гимн., Кирил като вече 5 годишен, имаше възможност да го запиша на още 1 спорт. То освен футбол, ще вкл. и няколко посещения на басейн/в съседен град/, разходки, игра с топка в зала и т.н. Всичко това за 5-6 годишните включва и присъствие на родител по време на тренировките. Вчера беше 1то занимание, разходка по една пътека нагоре в гората. Горе има нещо като място за пикник. Дървен навес и платформа, дърв. пейки и маси. Можеха да дойдат целите семейства и бяха казали да си носим нещо за хапване и пийване. Ние отидохме всички, аз, мъжът ми и 2те деца. Бобо накрая мъжът ми го носеше на конче, защото не успяваше да върви толкова бързо, беше най-малкият. Още на мястото където се събирахме го видях. Говореше с един др. баща. Беше далеч от мен и не го поздравих. После тръгнахме нагоре, вървеше малко пред нас. И горе винаги стоеше на разстояние от мен. През повечето време седеше на едни пейки навътре под навеса и от там наблюдаваше. Аз бях седнала на едни дърв.стъпала по-напред т.е. той се падаше на няколко метра зад гърба ми. Говорех си тихичко с моята приятелка полякинята/с нея говорим на норвежки, да не чуват много другите какво си говорим/. Говорих по едно време и с една украинка на руски. Мъжът ми ходи с Кирил да се катерят по едни чукари наоколо. По едно време станах права, обърнах се и го загледах, мисля, че и той ме гледаше. Но в общи линии не реагира много. Не понечих да ида да го заприказвам. Една майка го заприказва видях по едно време, седеше на съседна на неговата пейка. Иначе ми беше хубаво, че сме на такъв неангажиращ пикник, и той е наоколо, и времето беше слънчево и приятно. Накрая така и си тръгна, тръгна си пръв с децата си/жена му я нямаше/, без нито чао да каже на някого, нито нищо. Тогава се почувствах някак тъпо, че стояхме през цялото време сякаш не се познаваме. Е, то имаше и др. родители, дето ги познавам, ама не сме говорили. Както винаги имаше 2 лагера- на чужденците и норвежците. Като последните рядко разменяха думи с чужденците, има само една норв. майка дето си говори по-често с мен, и вчера си говори с мен, пак за времето, естествено. Те имам чувството, че имат само 2 теми на разговор -времето и манджата. Накрая като се прибрах се почувствах потиснато, при мисълта, че всеки път е почти един и същи сюжетът. Родители, деца, някой друг разменен поглед, и нито една дума. Този път беше даже по-сухо от всякога. Може би щото и мъжът ми беше наблизо и да го е било страх от него, знам ли. Laughing Но толкова се потиснах, че изядох 2 шоколада и пак не се почувствах по-добре. Rolling Eyes
По-предния ден пък/вторник вечерта/ след гимнастиката се разминахме колите, но той беше с друга кола/не с обичайната си/ и аз го видях в последния момент. Видях, че ме гледа, а пък аз гледах "през него", даже не му се усмихнах. Нямах време толкова бързо да реагирам, че го виждам.
Ама пък в крайна сметка защо винаги аз трябва да съм инициативната? Винаги ме гледа и очаква аз първа да го поздравя, аз да му се усмихна първа, аз да го заговоря. Сега сигурно си мисли, че като съм разбрала, че най-вероятно никога няма да ме огрее да работя в кариерата/преди известно време ги навещавах и ме отрязаха за пореден път/, и вече няма нужда да съм учтива с него. Вече няма нужда всъщност вообще да си говоря с него, нито да го поздравявам, сигурно така си е помислил след вчера и онзи ден като се разминахме колите. А аз избягвах да го гледам, да не си помисли нещо, пък и да не е другите родители да забележат, че все го гледам, или пък мъжът ми да забележи, че го гледам, затова го игнорирах. Сега си мисля за басейна. Заниманията ще почнат през октомври. И всъщност ги води...жена му, бившата. А пък вчера я нямаше и водеше една друга майка. Но брошурата е тя, и тя ми пуска смс-и и по имейла кога ще има занимания. Как успява тази жена, направо се чудя? Работи...с бавноразвиващите се/на смени и нощни/, учи някакво допълнително образование/за деменцията пфу/, 2 малки деца, едното вече ученик/е 50 на 50/, води този спорт и е изключително активна в интернет- фейсбук/фейсбук нямам, но зная, че има профил/, инстаграм- в инстаграм залива с ежечасните си занимания, със снимки и текст, пфу, туитър. За разлика от нея, учителят ми няма нито фейсбук, нито инстаграм и не ми изглежда да е много интернет -активен.
Но има вероятност точно като почне басейна да работя, и то вечер, и да ги води мъжът ми. Каквото такова.
Пак цял роман написах. Аз тука ако не се оплача, няма къде.
tita757

МнениеПуснато на: Пет Сеп 15, 2017 10:08 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз останах с впечатление, може и да греша, но този човек се въздържа публично да показва чувства и емоции. И не би поел инициативата, например, първи да поздрави или нещо от този сорт. Натура.

Русалка, много правилен избор си направила за Бобо. Нека си излива енергията позитивно -чрез спорта. Майките, които познавам, са толкова далеч от теб във всяко едно отношение Confused

Ален Делон

Върнете се в началото
Rusalka

МнениеПуснато на: Пет Сеп 15, 2017 10:54 am    Заглавие: Отговорете с цитат

tita757 написа:
Аз останах с впечатление, може и да греша, но този човек се въздържа публично да показва чувства и емоции. И не би поел инициативата, например, първи да поздрави или нещо от този сорт. Натура.

Да, такъв е. Не обича да е в светлината на прожекторите, както и аз напоследък. Малко странно за бивш футболист. Не ме плаши публичността, но предпочитам да съм по-встрани от центъра на събитията и аз. Макар че като си говорихме веднъж още като карах практиката и беше казал, че винаги поздравявал хората, които срещал. Е, явно се отнася като среща някой поединично, а не в група. Smile
Сега ми дойде разписанието за този нов спорт на Кирил. Всяка сряда от 5часа ще са заедно 2012 и 2011 набор. Значи има голяма вероятност да го засичам по срядите, неговото голямо момче е 2011ти. Би трябвало да го засичам поне част от тях, ако не прати майка си или ако не е бившата му с тях.
Трябва да се престраша да го заговоря леко следващия път. Ама аз се притеснявам и от приятелката ми, като е наоколо не смея да го заговарям. Трябва да е като е отишла до тоалетна или нещо такова. Ще ме усети иначе. Smile
tita757

МнениеПуснато на: Пет Сеп 15, 2017 12:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Ама аз се притеснявам и от приятелката ми, като е наоколо не смея да го заговарям

Най- добре. В днешно време на приятеля вяра човек да няма.

А такива скромнички, тихички, да знаеш, че са буре под барут. Избухнат ли - няма угасяне. Кой знае как му кипи отвътре Smile

Ален Делон

Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    lichna-drama.com Форуми -> Говорилня Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 20, 21, 22, 23, 24  Следваща
Страница 21 от 24

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети