lichna-drama.com Форуми lichna-drama.com
Вестник "Лична драма"

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Абортът.....
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 12, 13, 14

Създайте нова тема   Напишете отговор    lichna-drama.com Форуми -> Животът какъвто е
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
halek

МнениеПуснато на: Сря Май 03, 2017 11:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

albena2020 написа:

Аз , лично , съм правила три пъти аборт , )

Браво, ти си за орден "стара планина" Пък и скоро ще ти изтрият рекламата Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
albena2020

МнениеПуснато на: Сря Май 03, 2017 11:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

halek написа:
albena2020 написа:

Аз , лично , съм правила три пъти аборт , )

Браво, ти си за орден "стара планина" Пък и скоро ще ти изтрият рекламата Laughing

Едва ли съм за орден , просто понякога се случва и не се хваля с това , просто споделям , може да се окаже полезно , и не е реклама , според мен най-важното е къде и при кого попадаш , защото последствията обикновено са за твоя сметка , а в тази клиника не само професионализма е перфектен и отношението е лично , просто излизаш без никакви усложнения по-здрав от преди даже , а и по-отговорен , някак
Споделям , може да се окаже полезно и за други , като да си мисля ...
Върнете се в началото
halek

МнениеПуснато на: Чет Май 04, 2017 8:48 am    Заглавие: Отговорете с цитат

albena2020 написа:

Контрацептивите , след това , ми дават надежда и благодарност ,
Rolling Eyes

albena2020 написа:

просто излизаш без никакви усложнения по-здрав от преди даже ,
а и по-отговорен , някак
...
Явно бременността ще да е била някаква болест Laughing
Върнете се в началото
tita757

Местожителство: зоопарка

МнениеПуснато на: Чет Май 04, 2017 9:37 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Рекламата я изтрих. Скрита или явна - реклама си е. Важното е, че ставаш по-зрял след това, и сякаш не зависи от лекаря, колко ще узрееш, а от това, колко болка си понесъл.

Ален Делон

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
albena2020

МнениеПуснато на: Пон Май 08, 2017 3:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

естествено , че зависи предимно от лекаря , а и болката също зависи от него , и физическата , че и преодоляването на душевната травма , също !
Върнете се в началото
bacteria.bulgaricus

МнениеПуснато на: Сря Май 10, 2017 2:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Че "ставаш по зрял" - ставаш, страдайки от собствената си небрежност и разпиляност - нездържаност...
Трудно се развива майчин инстинкт в някой, който тепърва е развил умението да се отнася сериозно единстевно
към стремежа си да запази свободата и младостта си. Ама кеф цена нЕма, така е Wink Когато човек смята, че не
е готов, партньора не е подходящ, не желае да има деца и пр., болката от аборта е единствено и изцяло физическа...
Всъщност най-често един такъв избор води до облекчение. Страда и егото, все пак това е ТВОЕТО
дете, било то родено или неродено. Та лесно(мигновено) се лекува една такава псевдо празнота Wink Детето се
възприема като задължение, финансова обремененост, робуване, проблем и пр. И то си е точно така. Съжалявам
тези жени които са принудени да абортират, въпреки желанието им да отгледат едно щастливо дете, но това също
се случва понякога. За тях до голяма степен написаното по-горе е невалидно, но те са нищожен процент на фона
на общия брой аборти...

Сега, относно мненията на @albena2020 и коментарите по тяхно отношение: Наистина е добре, че споделяш защото в крайна сметка това е идеята на форума. Както да ти олекне на теб, така и със споделения опит да се явиш опора за някой, който тепърва ще преодолява подобно премеждие. Не очаквай другите да разберат или пък да уважат избора ти - личния ти избор! Няма да кажа нищо повече, щото съм прекалено циничен и ще излезе поредното заяждане, не смятам че темата има нужда от това. Като цяло, аборта е в полза на обещството и евала на тези жени които правят правилния избор Wink
rita

МнениеПуснато на: Вто Май 16, 2017 8:56 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Имам си нова дилема... Аз съм бременна, но със съпруга ми чакаме не едно, а две деца. Синът му е направил дете на едно момиче, с което са били просто за забавление, но са изпуснали нещата и сега тя е бременна в осма седмица. Те са решили да правят аборт, а аз не мога да се примиря с това... убийство. Знам, че те не се обичат, че не са заедно и не искат да бъдат, но как да ги убедя поне детето да спасят. Мъжът ми ги подкрепя, той ще плати за т.нар. "операция". Аз го упрекнах, че всичко само заради парите и ако не беше бедно момиче от панелен блок, а нещо "по-добро" той щеше да има съвсем друга позиция. Той ми се обиди и не ми говори вече два дни. Всичко това рефлектира на отношенията ни, а и ние чакаме дете.
Ще чакам някакви съвети, дай боже преди да са извършили злодеянието да намерим изход. Забравих да кажа че доведеният ми син е на 16, а момичето е на 17. Родителите й живеят в чужбина и тя крие случващото се от тях. Нямам никакъв контакт с тях, а и не вярвам нещата да се оправят, ако ги намеря.
Върнете се в началото
tita757

МнениеПуснато на: Вто Май 16, 2017 8:59 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Рита, честито Smile Много сложна ситуация. Ще трябва всички да вземете това решение. Може да говориш със съпругата ти да осиновите детето.

Ален Делон

Върнете се в началото
bacteria.bulgaricus

МнениеПуснато на: Вто Май 16, 2017 12:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

tita757 написа:
Ще трябва всички да вземете това решение.

Решението вече е взето и @rita знае това много добре. Губи ситуацията извън контрол и очевидно е безсилна. Адмирации към добрите й намерения. Ходът с осиновяването е наистина силен, дано има ефект или поне разубеди съпруга, от там на сетне ще стане каквото той каже. Успех!
Nadeto

МнениеПуснато на: Пет Май 19, 2017 9:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Безотговорни младежи Twisted Evil Рита,говори ли с мъжа си?
halek

МнениеПуснато на: Съб Май 20, 2017 9:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

rita написа:
Знам, че те не се обичат, че не са заедно и не искат да бъдат, но как да ги убедя поне детето да спасят.
Дете още няма, за да бъде спасявано. Но ако се роди определено ще има нужда от спасяване, защото няма да има нормално семейство, нито родители.
Върнете се в началото
rita

МнениеПуснато на: Чет Юни 01, 2017 9:19 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря, tita! Благодаря ви за идеите.
Нещата сами си взеха своя ход. Намесиха се родителите на момичето, които не желаят да увреждат здравето на дъщеря си с аборт. Това благоразумие спаси един човешки живот. Но тези хора обидиха жестоко сина ми и семейството ми и неродения си внук на етническа основа. Ще спестя всичките гнусни обиди и ще резюмирам намеренията им до "няма да им гледаме малкото арабче". Това промени възгледите на мъжа ми и той твърдо реши да го отгледаме ние. Проблемът е, че аз съм в шести месец, а това дете е все още в трети месец и няма как да скрием, че не са родни брат и сестра. Синът ми все още не е убеден и желае аборт, отказва да приеме детето и не знам как ще формулираме бъдещето. Единственото, за което сега имаме съгласие, че през първия учебен срок на следващата година момичето ще замине във Франция, където ще учи в самостоятелна форма и ще положи съответните изпити. Всичко това плюс раждането ще поемем като разход ние, а ще получим правата над детето.

Това, което не мога сега да измисля е как да уредим семейните ни взаимоотношения, така че да няма скрити проблеми, които да избухнат в бъдеще.
Върнете се в началото
tita757

МнениеПуснато на: Чет Юни 01, 2017 11:24 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Рита, проблем ли е в обществото, сред което живеете, кои точно са родителите на детето? Може би, не трябва да се притеснявате и да криете истинския му произход.

Ален Делон

Върнете се в началото
rita

МнениеПуснато на: Чет Юни 01, 2017 1:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Това не променя много нещата, защото не искам детето да расте с мисълта, че е изоставено от майка си. А е много вероятно и баща му да не го погледне, които трови отношенията в цялото семейство. Друго щеше да е да поеме отговорност за детето си и да убеди майката да го отглеждат, пък дори и сам да го гледа.

Аз дори не знам на чие ще го запишем, камо ли как ще му обяснявам всички тези неща в бъдеще.
Върнете се в началото
magdalenas

Местожителство: България

МнениеПуснато на: Пон Юни 26, 2017 10:16 am    Заглавие: Отговорете с цитат

rita, тази история е много.. оплетена. Чета с интерес какво се случва и какво сте решили.
А "бедно момиче от панелен блок" и "няма да им гледаме малкото арабче" ми направиха особено впечатление. Аз самата имам близки приятели с арабски произход и те са прекрасни хора. От друга страна живея в топ центъра на града си в добра кооперация и забелязвам как хората отбелязват това... Тези неща ме замислят...
И съм на възраст за деца. Благородно завиждам на тези, които чакат. Smile
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    lichna-drama.com Форуми -> Животът какъвто е Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 12, 13, 14
Страница 14 от 14

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети