lichna-drama.com Форуми lichna-drama.com
Вестник "Лична драма"

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

За гафовете в кухнята
Иди на страница Предишна  1, 2, 3

Създайте нова тема   Напишете отговор    lichna-drama.com Форуми -> Хоби
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ZLATOO

МнениеПуснато на: Сря Яну 30, 2013 1:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Веднъж бях правила кекс с яйца и не знам какво съм объркала,но не бухна, а напротив-след като се изпече се сви. Confused Затова пък на вкус беше вкусен и странно,но имаше вкус на крем карамел.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zai4e_kate

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Яну 30, 2013 11:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

на мен също не ми се надигна кекса веднъж и го залях с компот и стана като реване Smile
blacksphere

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Чет Фев 06, 2014 9:18 am    Заглавие: кухня Отговорете с цитат

Най-редовно подпалвам кухнята. Обичам да влизам там с пожарогасител.
slaron

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Фев 06, 2014 12:45 pm    Заглавие: Re: кухня Отговорете с цитат

blacksphere написа:
Най-редовно подпалвам кухнята. Обичам да влизам там с пожарогасител.

Shocked Леле! Хвала на такива уфатни булки! happy

Такова чак не ми се е случвало /пу, пу!/, но тръгна ли да меся - не ми се получава! Twisted Evil За Бъдни вечер питката ми беше пълен провал! А толкова й се старах, украсявах... Моя мъж си чупеше орехи с нея. Embarassed Twisted Evil
tita757

Местожителство: зоопарка

МнениеПуснато на: Чет Фев 06, 2014 12:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Пак е послужила за нещо Very Happy Аз редовно загарям тенджери и забравям котлоните пуснати.

Ален Делон

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Pamela{}

МнениеПуснато на: Чет Фев 06, 2014 10:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз пък щях да правя баница с ракия Laughing щеше да стане една пияна баница Laughing Laughing Laughing . Имам навика да държа в хладилника поне едно шише газ.вода, защото редовно правя баница и като ми щукне вадя и почвам. Та, така, почвам аз, забърквам си яйцата, слагам си млякото и вадя газираната вода и изливам цялото шишенце в сместта, при което ме лъхна една тежка миризма. Като помирисах отблизо, малеее, то било ракия, ама как се е озовала там в това шише - хаха. Та се наложи да изхвърля всичко и да ходя до магазина за газ.вода. Very Happy Сестра ми после ми се кара, че съм изляла цялото шишенце ракия, без да се усетя по-навреме Smile

МнениеПуснато на: Пон Апр 20, 2015 11:18 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Гфове да искаш. При мен повечето са сладкарски (то затова и се отказах сладко да правя) ама понякога ми щукват идеи Very Happy
Та последния е от преди 2 седмици, ще правя бисквитена торта, взех бисквити за тортата и крем (непознат продукт, но пишеше за бисквитена торта, реших че няма какво да сбъркам). Следвах точно инструкциите на крема. Сварих го (без да го изгоря), от което бях изключително горда Laughing Реших да пробвам и между 2-3 ред бисквити бухнах в крема орехи (имах изчистени ядки само ги смлях в блендера без да ги пробвам). Наредих бисквитите и реших не да правя украса а да смеля малко шоколад и в крема (тук трябва да вметна че шоколада беше черен, вкъщи никой не харесва този горчив вкус). Стана приказна торта, докато не я опитахме де Mr. Green . Горчивия шоколад от украсата в комбинация с горчиви орехи (това се оказа накрая), е няма такава гадост и крема не беше сладък въпреки сложената 3-на доза захар (на опаковката каквото пишеше ми се видя малко и сложих смело захар Very Happy ). Хвърлих я и повече наистина никакви експерименти в сладкарството Wink
Върнете се в началото
Камил

МнениеПуснато на: Пон Апр 20, 2015 8:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Орехите защо са били горчиви?
Върнете се в началото
sladurana

МнениеПуснато на: Пон Апр 20, 2015 9:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не знам, на мен ми загурчаха като ги опитах в тортата.
Върнете се в началото
Камил

МнениеПуснато на: Пон Дек 14, 2015 3:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Вчера правих мляко с ориз и вместо захар сложих сол и на всичко отгоре го изкипих.Изгорих си ръката и пържолата която печах в фурната.
Върнете се в началото
stefka 56

Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Пон Дек 14, 2015 8:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Вчера правих мляко с ориз и вместо захар сложих сол и на всичко отгоре го изкипих.
Не го ли оправи ? И на мен се е случвало но го преработвам. Сваляш го от котлона , прибавяш малко сиренце, няколко яйчица,магданозче и чер пипер и го изпичаш като мусака. Получава се солен пудинг от ориз който върви чудесно с кис.мляко и препечени филиики.
Върнете се в началото
tita757

Местожителство: зоопарка

МнениеПуснато на: Пон Дек 14, 2015 8:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз редовно изкипявам и загорявам млякото. Стефче, не знаех за този вид рецепта. Благодаря Smile

Ален Делон

Върнете се в началото
Мари

МнениеПуснато на: Нед Апр 10, 2016 8:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Замина ми боба със свински кокал Confused Говорих по телефона с приятелка и правя запръжка.Вместо да сложа нормален червен пипер взех че сложих лют, и то половин пакет изсипах.После видях че съм сложила лют и сега боба не се яде,защото люти.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    lichna-drama.com Форуми -> Хоби Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
Страница 3 от 3

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети